Фільм «Найцінніший вантаж» лише у кінотеатрі «Оскар» 30 січня
30 січня у київському кінотеатрі «Оскар» відбудеться спеціальний премʼєрний показ анімаційного фільму «Найцінніший вантаж» від відомого режисера Мішеля Азанавічуса — лауреата Премії «Оскар», BAFTA, «Сезар» і «Ґоя», відомого фільмами «Кінцевий монтаж», «Молодий Ґодар» та «Артист». Показ організовують дистрибʼютор «Артхаус Трафік» за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні та Благодійного фонду «Якщо не зараз, то коли». За словами режисера, це «не фільм про жахіття, а світла історія про те, як ланцюжок солідарності може врятувати життя».
Квитки на показ вже у продажу. Всеукраїнський прокат стрічки відбудеться у 2025 році. Усі оновлення зʼявлятимуться на сторінці дистрибʼютора.
Стрічка заснована на романі французького письменника і драматурга Жана-Клода Ґрумберґа, лауреата Премії «Сезар» і співавтора фільму «Останнє метро» Франсуа Трюффо. Ґрумберґ долучився до написання сценарію спільно з Азанавічусом.
Події фільму розгортаються у часи Другої світової війни. Недалеко від колії, якою щодня проносяться потяги смерті, мешкають лісоруб із дружиною. Одного разу жінка знаходить у снігу немовля — маленьку єврейську дівчинку. Попри заперечення чоловіка, героїня вирішує прихистити дитину та сховати її від жахів війни. Однак, вирішивши залишити знахідку, сім’я й сама опиняється в небезпеці.
Світова прем’єра відбулася на Каннському кінофестивалі. «Найцінніший вантаж» — одна із небагатьох анімаційних стрічок в історії фестивалю, які змагалися в основному конкурсі за «Золоту пальмову гілку». Згодом фільм відкрив та брав участь в офіційному конкурсі Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Аннесі — головного анімаційного фестивалю світу.
Композитор – дворазовий володар Премії «Оскар» Александр Деспла, який писав музику для двох завершальних частин франшизи «Гаррі Поттер», низки фільмів Веса Андерсона («Астероїд сіті», «Готель Ґранд Будапешт»), та Романа Поланскі («Офіцер і шпигун», «Різанина»).
Унікальний візуальний стиль фільму натхнений японськими гравюрами та роботами французького художника-ілюстратора Анрі Рів’єра, який працював у напрямі японізму.
Фільм отримав переважно схвальні відгуки преси та глядачів. Рейтинг картини на платформі IMDb становить 7 з 10, а на Letterboxd – 3,6. з 5. Американський журнал Variety пророкує, що стрічка «швидше за все стане класикою». Водночас видання Screen Daily називає це «майстерно виконаним фільмом» та підкреслює, що він «не боїться говорити гірку правду про насильство, ненависть і смерть». Ще одне медіа про кіно The Hollywood Reporter підмічає, що «анімація вражає», а Deadline називає «бездоганно щирим фільмом».
Стрічка буде показано спеціально до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, що відбудеться 27 січня. Це другий показ у серії подій від «Артхаус Трафік» до памʼятної дати.