Фільм “Королеви радості” відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках
Фільм “Королеви радості” відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках

Фільм “Королеви радості” відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках

Документальний фільм “Королеви радості”, режисерки Ольги Гібелінди, увійшов до конкурсної програми Newcomers на Міжнародному фестивалі документального кіно в Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival, TIDF), одному з найпрестижніших документальних світових кінофорумів.

Фільм буде змагатися за Golden Alexander, головну нагороду секції Newcomers.

ПРО РЕЖИСЕРКУ

Ольга Гібелінда — українська режисерка та продюсерка. Вона працює в жанрі документального кіно, створюючи фільми, які висвітлюють важливі суспільні питання. 

“Королеви радості” — це її дебют у повнометражному документальному кіно. У стрічці Ольга поєднує художню чутливість із документальною точністю. Вона прагне донести історії своїх героїв до широкої аудиторії, спонукаючи до діалогу про ідентичність, самовираження та право бути собою. 

  • “Королеви радості” для мене особисто, це висловлювання про сміливість бути собою, про пошук надії, та про те, що справжня краса народжується у свободі. Це фільм для всіх, бо в кожного з нас є своя боротьба — за ідентичність, за любов, за право голосу в цьому світі. У найтяжчі часи нас об’єднує не лише спільний біль, а й незламна гідність, здатність радіти, творити, любити. Це історія про тих, хто, попри війну, обирає життя у всіх його кольорах.” – говорить режисерка Ольга Гібелінда

КОПРОДУКЦІЯ УКРАЇНИ, ФРАНЦІЇ ТА ЧЕХІЇ 

“Королеви радості” створено у міжнародній ко-продукції Україна—Франція—Чехія. Продюсеркою фільму стала Іванна Хіцінська, до якої згодом як продюсер доєдналась також Ольга Гібелінда (Malanka Studios). Від Франції над проектом працювали Луї Будемо (Les Steppes Productions), а з боку Чехії — Хана Блага Шіларова (Film & Chips). 

Раніше повідомлялося, що фільм став одним із трьох проєктів, які отримали підтримку НСТУ Суспільне Мовлення та створюється у форматі ко-продукції за участю продюсерів телеканалу Сергія Нідзельського, Наталії Мовшович та Альони Голякової. 

Проєкт також підтримали: 

ARTE GEIE (входить до збірки Generation Ukraine), 

CNC (Французький Національний центр кіно та анімації), 

Чеський кінофонд та Міністерство культури Чехії, 

Міжнародний фонд DocSociety, 

 Український культурний фонд. 

ПРО ФІЛЬМ 

“Королеви радості” — це фільм про самопізнання, особисту свободу та силу спільноти. Він розповідає історію трьох українських квір-персон: 

Монро — транс-жінки та ікони української квір-сцени, 

 Артура Озерова аkkа Aura — дрег-артиста та військового, 

 Олександра Даніліна аkka Marlen Scandal — легендарної постаті української дрег-культури. 

У часи повномасштабної війни вони об’єднуються, щоб організувати благодійне дрег-шоу на підтримку України та її захисників, доводячи, що мистецтво та культура можуть бути потужною зброєю опору та солідарності. 

Продюсерка Іванна Хіцінська коментує:

  • “”Королеви радості” — це більше, ніж просто історія про українську дрег-сцену. Це фільм про гідність, боротьбу та право бути собою, незалежно від викликів, з якими стикається людина. Фільм демонструє, що українська LGBTQ+ спільнота є невід’ємною частиною суспільства та активно підтримує країну у найважчі часи. Тому єдине що має значення у часи війни, це те по яку сторону ти воюєш, а не як одягаєшся чи кого кохаєш. “Королеви радості” покликаний розширити діалог про права людини, свободу самовираження та толерантність. Цей проєкт — це послання світові про те, що українці борються не лише за свою незалежність, а й за право на свободу у всіх її проявах”.

Участь фільму “Королеви радості” у конкурсі одного з найвпливовіших документальних кінофестивалів світу є визнанням значущості українських історій на міжнародній арені та відкриває нові можливості для поширення голосу української квір-спільноти у світі. 

Про фестиваль

Міжнародний фестиваль документального кіно в Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival, TIDF) — один із найбільших і найпрестижніших світових фестивалів документального кіно. Він входить до категорії А та є Oscar-qualified, що означає, що його переможці можуть претендувати на номінацію Премії Американської кіноакадемії (Оскар).

Фестиваль заснований у 1999 році та щорічно проходить у Греції, в місті Салоніки. Він присвячений документальному кіно, що висвітлює актуальні соціальні, політичні та культурні теми, та є важливою платформою для кінематографістів з усього світу.

Секція Newcomers, до якої відібрано “Королеви радості”, орієнтована на дебютні роботи режисерів, що роблять свій перший крок у повнометражному документальному кіно.

Участь “Королеви радості” у конкурсній програмі фестивалю підтверджує важливість українських історій на глобальному рівні та є ще одним кроком до поши

Джерело матеріала
loader