Як боротися з «кабельним хаосом» в містах?
Як боротися з «кабельним хаосом» в містах?

Як боротися з «кабельним хаосом» в містах?

Як боротися з «кабельним хаосом» в містах? - Фото 1

У спільноті ne:urban опублікували допис про способи боротьби з хаотичними кабелями на вулицях, заснований на дослідженнях Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки НУ «Львівська політехніка».

Дослідники називають це «проблемою останньої милі». Вона виникає через засилля повітряних ліній зв’язку, які прокладаються між будівлями чи опорами. Часто провайдери не враховують, як це виглядає ззовні, через що псуються краєвиди й знижується цінність архітектурних пам’яток.

Один з основних факторів, який ускладнює ситуацію, є відсутність правил для використання опор комунальних підприємств. Через це лінії часто прокладаються без контролю та орендних договорів. Кабелі тягнуть між будинками, на рівні дахів чи фасадів, щоб заощадити та підключити користувачів не тільки в межах одного кварталу, а й у віддалених районах.

Тому розробка правил для використання опор комунальних підприємств та впровадження орендної політики й контролю за їх дотриманням — значно покращили б ситуацію з кабелями. Наприклад, у Відні є правила, які забороняють монтувати кабелі на історичних будівлях.

Як боротися з «кабельним хаосом» в містах? - Фото 2

Та основний спосіб уникнути проблеми з кабелями — це прокладати їх під землею. Для цього можна використовувати існуючу мережу кабельної каналізації електронних комунікаційних мереж (ККЕ), яка складається з колекторів і оглядових колодязів.

В Україні ці мережі належать «Укртелекому». Хоча теоретично можна використовувати цю мережу, на практиці часто виникають проблеми через пошкодження колекторів, що вимагає земляних робіт і розкопування тротуарів.

Але все одно провайдери можуть прокласти кабель до одного з будинків, встановити необхідне обладнання і підключити інші будинки, використовуючи дахові лінії.

Як боротися з «кабельним хаосом» в містах? - Фото 3

У будь-якому випадку без аудиту мереж за координації між усіма провайдерами тут не обійтись.

Але варто розглянути досвід інщих країн. З подібною ситуації стикнулась і Японія, так мандрівники неодноразово відмічали хаотичний стан кабелів на вулицях. До Другої світової війни електричні дроти прокладались під землею.

Як боротися з «кабельним хаосом» в містах? - Фото 4

Але після війни їх вирішили залишити лінії над землею, щоб швидше відновлювати країну. Також монтаж кабелів під землею ускладнювали часті землетруси, наприклад після Великого землетрусу Ханшин в 1995 році стало зрозуміло, що ремонтувати підземні лінії набагато важче.

Та з 2015 році влада вирішила боротися з встановлення нових стовпів вздовж доріг, а у 2016-му почала відновлятися від практики висотного монтажу кабелів. Так з 2018 по 2020 роки Японія планувала прокласти 1400 кілометрів підземних кабелів, але через високу вартість процес затримався, оскільки кожен кілометр підземних робіт оцінювався майже в чотири мільйони доларів.

Як боротися з «кабельним хаосом» в містах? - Фото 5

У 2021 році було оголошено план щодо ліквідації чотирьох тисяч кілометрів надземних кабелів до 2025 року, особливо в туристичних місцях, та все одно щороку у країні встановлюється 70 тисяч нових стовпів.

Нагадуємо, що в японському місті створюють «антитуристичні патрулі». Що вони будуть робити?

  • #Архітектура
  • #кабелі

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader