/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F163%2F5d3a41ebb7af85e52a467bdf02c75aeb.png)
Третій фестиваль квір-кіно SUNNY BUNNY оголосив переможців
Нагородження переможців припало на День жалоби у Києві за загиблими внаслідок атаки агресора на Київ у ніч на 24 квітня, тож церемонія відбулася в скороченому форматі, без урочистостей. Вечір почався з хвилини мовчання.
Найкращим фільмом Міжнародного повнометражного конкурсу журі оголосило фільм «Плоди опунції», режисер – Роган Парашурам Канаваде.
«В цьому фільмі хочемо відзначити сильну і незабутню присутність усіх персонажок і персонажів. Він показує ніжність, відкритість, світлість і дає надію продовжувати жити повноцінно, незважаючи на консервативні повороти», – зазначили членкині журі Іра Танцюра та Ганне Гомріґгаузен у своєму обгрунтуванні зі сцени.
Спеціальну відзнаку отримав фільм «Вʼєт і Нам», режисер – Мінь Куї Чуонг.
«Фільм, що неперевершено порушує питання війни, бідності, міграції та сексуальності на особистісному й суспільному рівнях», – прокоментувало журі.
У Міжнародному короткометражному конкурсі перемогла стрічка «Карлосу», режисер – Карлос Сіпріану.
«Нагородою за найкращий короткометражний фільм хочемо відзначити роботу, що осмислює сум і біль від втрати з ніжністю та повагою», – зазначили журі.
Спеціальну відзнаку отримали одразу два фільми. Це «Особисті повідомлення», режисер_ка Жеральдін Шарпантьє.
«Фільм, що зворушливо, вдумливо та щиро висвітлює повсякденні проблеми у партнерських стосунках і коханні», – зазначено в обгрунтуванні журі.
Та стрічка «Непридатна», режисер_ки – Маріон Молінарі, Туче Карабаджак.
«Ми хочемо наголосити, що існування, репрезентація, щастя та лють транслюдей важливі для кожного квір-руху. Тому транс-спільнота потребує неухильної підтримки, як всередині квір-спільноти, так і суспільства загалом» – додали зі сцени Ганне Гомріґгаузен та Іра Танцюра.
Член_кині міжнародного журі:
Ганне Гомріґгаузен – співдиректорка та співкоординаторка програм Гамбурзького міжнародного квір-кінофестивалю, членкиня правління QueerScope — об’єднання незалежних квір-кінофестивалів Німеччини. Її приїзд до Києва став можливим завдяки Goethe-Institut В УКРАЇНІ
Іра Танцюра – квір феміністична активістка. Співзасновниця та програмерка фестивалю феміністичного кіно «Фільма».
Еуджен Жебеляну – румунський режисер кіно і театру, актор і переможець програми «Сонячний зайчик» на кінофестивалі «Молодість» у 2021 році (працював дистанційно).
У третьому пітчингу українських коротких метрів ЛҐБТКІА+ тематики за підтримки Jägermeister переміг кінопроєкт «ХОДІМ ГУЛЯТИ ЛІСОМ» режисерки Марії Черній.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F163%2F8f5a02a6b9b6d83e61eb6af9349339a2.png)
Він отримує 80 000 гривень на фінансування свого фільму від нашого спонсора та партнера.
«На мою думку, культура квір-кіно — це не тільки про людей, які готові бути баченими в рамках квір-спільноти, а й про всіх, хто готовий думати про себе за рамками сучасних наративів. Андрію Яковичу (Халпахчі, генеральний директор КМКФ “Молодість” – прим.), в тому, що людина, як я, може сьогодні стояти тут і отримувати кошти на фільм про дослідження сексуального бажання між двома жінками, є ваша заслуга. Бо роки тому, коли світ був інакшим, ви були сміливими та щирими, достатньо для того, щоб говорити і показувати таке кіно», – зазначила режисерка Марія Черній зі сцени.
Спеціальну відзнаку журі пітчингу отримав документальний фільм «Розкажи мені казочку» за сміливість і відвертість, неоднозначність, актуальність і відображення широти життя. Режисерка майбутньої стрічки – Діана Анікєєва, продюсерка – Надія Парфан, виробництво Phalanstery Films.
Член_кині журі пітчингу:
Максим Наконечний — режисер, сценарист і продюсер.
Ольга Гусятинська — програмерка й кураторка KISFF.
Алекс Перера — бренд-менеджер Jägermeister, співзасновник і резидент серії ЛГБТІК+ заходів СТЕЖКА.
Уже вдруге журі Спілки кінокритиків України працювало на SUNNY BUNNY, переглядаючи міжнародний повнометражний і міжнародний короткометражний конкурси, а також українську програму.
Дипломи отримали:
Найкращий фільм повнометражного конкурсу — «В’єт і Нам» Мінь Куї Чуонга “за сильну, проникливу подорож у минуле далекої країни, чиї травми дивно близькі нам”.
Спеціальна відзнака — «Проковтнути ніч» Жонатана Вінеля та Каролін Поджі “за стильне й хвилююче поєднання темної вуличної реальності з віртуальними фантазіями”.
Найкращий міжнародний короткометражний фільм — «Непридатна» Маріон Молінарі й Туче Карабаджак “за чуттєву й потужну історію про гідність, опір і видимість у світі, що часто ігнорує транс-реальність”.
Найкращий український короткий метр — «Що робитимеш, якщо війна продовжиться?» Владислава Плісецького — “за безкомпромісну розмову з минулим і майбутнім”.
Журі Спілки кінокритиків України:
- кіножурналістка і телеведуча Людмила Чиркова
- кінокритик Олександр Гусєв
- Кіножурналістка Олена Коркодим.
Впродовж фестивалю SUNNY BUNNY підтримав важливу ініціативу – «Листи до вільного Криму». Вона виникла за сприяння Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, медіаініціативи Crimea Daily, Українського ПЕН та Центру прав людини ZMINA. Кожен відвідувач міг написати й надіслати листа політв’язням і висловити свою підтримку бранцям кремля. Адже після початку повномасштабної війни росія посилила репресії проти громадян України і продовжує незаконно затримувати людей у політично мотивованих справах.
