/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2Ffd2b0b0ac8a9fd206c61b1de8f8b31fe.jpg)
Під Меджибізьким замком на Хмельниччині археологи виявили скелет дитини й артефакти XVII-XVIII ст
Про це повідомляє Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
Студенти, які проходять археологічну практику у заповіднику "Межибіж" на Хмельниччині, мають простежити як артефакти із розкопу стають музейними експонатами. Головним завданням цих археологічних досліджень є пошуки нижньої частини муру і нижньої частини бастеї - фортифікаційної будівлі, призначеної для використання вогнепальної зброї.
Так, на рівні 20 сантиметрів від поверхні замку дослідники виявили поховання дитини, віком приблизно рік-півтора роки. Скелет лежав розташований вздовж стіни головою на захід. За словами завідувача сектору археології Державного історико-культурного заповідника, вірогідне датування - приблизно 200 років.
Під скелетом також знайшли залишки кераміки XVII-XIX століть. У нижній частині шурфу — кахлі XVI сторіччя. Майже на двометровій глибині, дісталися нижньої цокольної частини фундаменту муру.
Фахівець додає, що це була будівельна траншея під час закладання муру.
"Зробили траншею, відсипали каміння, залили нижню цокольну частину розчином. І вже далі йшло мурування".
Далі у планах дістатися нижньої частини фундаменту. Товщина цього замкового муру сягає півтора-два метри. До слова, у цій частині північно-східного муру Меджибізького замку розкопки проводяться вперше.
фото: Суспільне Хмельницький
Серед знайдених артефактів також виявили залишки пляшок кінця XVIII століття. А також аналог сірників 400-літньої давнини.
