Затримання Климента.
В Окупованому Сімферополі у неділю, 3 березня, російські силовики затримали архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента.
Затримання відбулося в автобусі на центральному автовокзалі Сімферополя.
Зокрема, Климент планував відвідати судовий розгляд справи політв‘язня Павла Гриба у Ростові-на-Дону, а також сповідувати і причастити.
Згодом архієпископа повезли до сімферопольського центрального управління "МВС Росії по Криму", де протягом майже п'ять годин утримували.
Де-факто відразу до нього приїхав адвокат Еміль Курбедінов, згодом – Ніколай Полозов.
За версією силовиків, "поліцейським" нібито подзвонив "прихожанин" храму святих Володимира й Ольги (де архієпископ є настоятелем) і повідомив про "викрадення церковних речей".
Так, дзвінок нібито надійшов після того, як російські силовики обшукали речі Климента.
Разом з тим, опис речей співпав з тими, які "поліцейські" побачили в архієпископа під час обшуку.
Водночас Климент пояснив, що всі предмети - його особисте майно, тому звинувачення в крадіжці - абсурд.
"Оскільки ніяких протоколів щодо Климента не складали і він не був затриманий, ми з Емілем запропонували Архієпископу покинути відділ.
"За фактом незаконного утримання архієпископа Климента у відділі поліції "Центральний" більше 3-х годин подано заяву в прокуратуру через електронну форму", - розповів Полозов.
Між тим, коли Климент разом з адвокатами вже вийшов, на вулиці їх наздогнав заступник начальника поліції і повідомив, що з'явилася нова заява – про нецензурну лайку архієпископа під час огляду.
Тому вони поїхали до "Київського" відділку для складання протоколу.
Там Климент із захисниками дві з половиною години чекали заявника, без якого не можна було скласти протокол.
Також архієпископа намагалися запросити на розмову без адвокатів.
Коли ж така пропозиція була відхилена, для "поліцейських" це вочевидь стало несподіванкою – вони "розгубилися, зам'ялися і були змушені піти".
За півгодини до закінчення терміну до відділку привели чоловіка, який за словами Полозова, нагадував "алкоголіка і безхатька" одночасно.
Саме він чув, як архієпископ нібито нецензурно лаявся.
Своєю чергою, увесь цей час зовні "бушував інформаційний шторм".
Українські журналісти, громадські працівники, посадові особи робили все, що було в їхніх силах, аби допомогти Клименту.
"Російська влада явно не очікували, що в неділю буде така реакція ззовні, а до самого Клименту приїдуть адвокати", - наголосив Полозов.
Приблизно тоді ж український омбудсмен Людмила Денисова повідомила Полозову, що за повідомленням російського омбудсмена, щодо Климента російська влада не збирається складати ніяких протоколів.
"Хоча за півгодини до того інформація була явно протилежної", - підкреслив Полозов.
І дійсно, майор поліції, що прийшла з паперами в руках тримала тільки бланк пояснення.
Архієпископ Климент скористався правом не свідчити проти себе, про що і було зроблено відповідний запис у бланку пояснення.
О 21:06 усі троє залишили відділ поліції "Київський".
"Правозахисна і релігійна діяльність Архієпископа Климента, його підтримка українських політв'язнів вже давно шалено дратує російська влада в окупованому Криму", - зауважив Полозов.
Адвокат вважає, що замовлення на архієпископа було оформлене з Москви.
Локальним завданням силовиків було не допустити зустрічі Климента з Грибом, глобальним – перешкодити його діяльності та залякати.
Адвокат додав, що розрахунок був "майже правильний": неділя, всі відпочивають, ніякої активності бути не повинно.
"Але прорахувалися.
Вони не очікували, що Еміль Курбедінов і я опинимося поруч, вони не очікували, що реакція української та світової громадськості буде настільки гострою", - сказав він.
"Тому були змушені перегравати, що називається, на ходу.
Рішення приймалося в Москві.
Цього разу Архієпископа Климента вдалося відбити.
Але, боюся, цього разу, на жаль, не останній", - відзначив Полозов.
Згодом сам Климент розповів "Крим.
Реалії", що небезпека переслідування з боку російських силовиків зберігається, справу проти нього не закрили.
За його словами, метою затримання було зірвати його поїздку до Гриба, а також очорнити ім’я архієпископа.
"Мета – очорнити моє ім’я.
Мовляв, подивіться, хто їздить до українців у в’язниці: злодій, який краде сам у себе, і церковник, який ходить вулицями і матюкається на людей.
Зараз адміністративна справа, яка висить наді мною, не закрита.
Є заява про те, що я нецензурно висловлювався на ринку, цього свідка приводили до відділку поліції, він звичайний безпритульний.
Ми всі сміялися, коли він вийшов із відділку поліції і почав матюкатися", – сказав Климент.
Також він розповів, що не виключає подальших дій силовиків РФ.
"Небезпека мого переслідування зберігається.
Я не в силах передбачити, що вони придумають надалі, аби знищити мене як архієрея Кримської єпархії в Криму.
Якщо ми подивимося на справи українських політв’язнів, то побачимо, що спершу у багатьох цих справах з’являється адміністративний протокол.
За окремими справами, наприклад, у Андрія Захтея і Євгена Панова, навіть аналогічний тому, який мали оформити на мене – нецензурна лексика в публічному місці", – додав архієпископ.
Акція "#Свинарчуків.
Порошенка за ґрати".
У неділю, 3 березня, кілька сотень активістів "Національних дружин" приїхали в Козин Київської області до маєтків сім'ї тимчасово відстороненого з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського.
Зокрема, активісти висловили протест щодо розкрадання в оборонці, а також оголосили вимогу покарати фігурантів розслідування.
Крім того, учасники акції вимагали притягнути до відповідальності усіх директорів, які були учасниками схеми.
Так, активісти обклеїли паркан будинку наклейками "#Свинарчуків.
Порошенка за ґрати", розписали паркан фарбою, написали фразу "мародер" перед входом і зробили написи на асфальті "Свинарчуків за ґрати", тощо.
Також будинок, який за попередньою інформацією належить сім'ї Гладковських, закидали петардами.
Як відомо, журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили інформацію про те, що особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки.
За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки.
Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.
Своєю чергою, сам Олег Гладковський заявив, що справу, у якій фігурує його син, було нібито штучно складено з брехливих провокаційних фактів.
"Справу, в якій фігурує мій син, що, очевидно, була штучно складена з брехливих провокаційних фактів і продана за 30 срібняків, намагаються використовувати у виборчій кампанії.
Моїм опонентам, як я бачу, не цікаве неупереджене розслідування НАБУ, і тому вони залучають радикальні організації до вуличних акцій і посилають їх атакувати будинок мого сина", – йдеться у заяві Гладковського.
Зокрема, він наголосив, що підсумком таких дій, стане тільки "картинка" для ЗМІ, а його син повністю співпрацює зі слідством.
"Я написав заяву про відсторонення від посади на час слідства, а мій син повністю співпрацює з правоохоронними органами для розслідування оприлюдненої інформації.
Ми просимо припинити силовий тиск на нашу сім'ю і на слідство.
Ми підтримуємо максимальну прозорість цієї справи для суспільства, парламентського та міжнародного контролю", – підкреслив Гладковський.