У МЗС розповіли про строки апеляції Марківа
У МЗС розповіли про строки апеляції Марківа

У МЗС розповіли про строки апеляції Марківа

Facebook Наталії Кудрик.

Міністерство закордонних справ України буде продовжувати консульсько-правовий захист українського колишнього нагвардійця Віталія Марківа.

Про це повідомила речник МЗС Катерина Зеленко, передає "РБК-Україна".

Як повідомляється, консул України підтримує зв'язок з адвокатом і перебував на всіх судових засіданнях.

"МЗС забезпечило весь комплекс заходів консульського захисту Віталія Марківа з часу його затримання на етапі досудового слідства та під час судового розгляду справи.

Ми зі свого боку забезпечуємо консульсько-правовий супровід.

Консул підтримує зв'язок з адвокатом, консул перебував на всіх судових засіданнях і здійснював нагляд над тим, щоб всі права пана Марківа під час судового розгляду були дотримані.

Ми і в подальшому під час оскарження рішення суду будемо забезпечувати консульський захист громадянина України Марківа", - сказала Зеленко.

За її словами, зараз адвокат Віталія Марківа буде готувати апеляцію.

У МЗС повідомили, що процедура передбачає, що протягом 90 днів суд повинен надати аргументи з мотивацією про винесене рішення адвокату.

За результатами аналізу мотивації адвокат може подати апеляцію протягом місяця.

Апеляція буде подаватися в Апеляційний суд міста Мілан.

Як повідомлялося, Віталій Марків народився в Тернопільській області, в підлітковому віці разом з матір'ю і сестрою переїхав до Італії, де навчався у технічному коледжі й отримав громадянство Італії.

Віталій повернувся в Україну грудні 2013 року під час Євромайдану.

З початку АТО на Донбасі став добровольцем у батальйоні ім.

Брав участь у боях біля Слов'янська.

У 2017 році він виїхав до Італії, щоб відвідати матір.

В аеропорту Болоньї Марківа заарештували за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі, який загинув унаслідок мінометного обстрілу поблизу Слов'янська в травні 2014 року.

Сторона звинувачення стверджує, що Марків був командиром підрозділу, знав, що йдеться про журналістів, і цілився саме в них.

Сам Марків звинувачення відкидає.

Його адвокат стверджує, що в період обстрілу його підзахисний був солдатом, а не командиром в Нацгвардії і віддавати накази не міг.

Юрист надав суду документи з України, які свідчать, що в батальйоні Марківа не було мінометів і він розташовувався в місці, звідки не було видно підніжжя гори Карачун, де загинув італійський журналіст.

Джерело матеріала
loader
loader