Технічні рішення щодо створення необхідних потужностей для отримання природного газу з території Румунії погодили "Укртрансгаз" і "Молдовагаз".
Про таке повідомила прес-служба української компанії.
Слід зазначити, що паливо транзитуватимуть завдяки системі трансбалканських трубопроводів шляхом реверсу.
"Фахівці погодили модернізацію прикордонних газовимірювальних станцій ГВС "Гребеники" (Україна) та ГВС "Каушани" (Молдова) для роботи в реверсному режимі.
Українська сторона планує побудувати додаткові обвідні лінії газопроводів, встановити нові технологічні перемички з монтажем трьох шарових кранів та завершити реконструкцію ГВС "Гребеники" до кінця 2019 року", – йдеться у тексті повідомлення.
Очікується, що вже 1 січня 2020 року буде створена постійна потужність для імпорту з Румунії обсягом 1,5 млрд кубометрів газу на рік, незалежно від обсягів транзиту російського газу територією України.
Транспортування блакитного палива від точки Ісакча-1- Орловка відбуватиметься магістральними газопроводами "Роздільна – Ізмаїл" та "Шебелинка – Дніпропетровськ – Кривий Ріг – Ізмаїл".
Експерти стверджують, що для України й Молдови цей проєкт має стратегічне значення, адже диверсифікувавши шляхи постачання газу, обидні держави підвищать надійність та безперебійність забезпечення блакитним паливом своїх споживачів.
Зараз НАК прагне забезпечити Україну компенсацією, якщо Росії вдасться побудувати "Північний потік-2".