Керівник Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірина Литовченко до кінця поточного року покине Міністерство охорони здоров'я.
"Вчора вони перейшли межу, яку я для себе ставила.
До кінця року я залишу міністерство разом з практично усією командою.
Причина – ціннісні і світоглядні розбіжності, які роблять неможливою подальшу роботу в Міністерстві охорони здоров’я", – написала вона в своєму Facebook.
За словами Литовченко, представники її команди не можуть більше терпіти "постійні приниження і неадекватність того, що тут відбувається".
"При цьому вони залишаться в реформах і розбудовуватимуть державу в інших держорганах, де цінуватимуть їх професіоналізм, відповідальність і ініціативність", – зазначила вона.
Керівник директорату пояснила, що 3 місяці в міністерстві немає затвердженого розподілу повноважень між заступниками міністра, а також відсутні стратегічні напрямки і пріоритети.
"Міністр щиро вважає, що 1 квітня вона "закінчить з реформою" і почне займатися іншими справами.
Всі зусилля спрямовані тільки на підписання документів, не усвідомлюючи важливість реалізації обраних стратегій, їх правильної комунікації і втілення в життя.
Паралельно міністерство обростає все більшою кількістю персонажів з неоднозначною репутацією, які чекають можливості відірвати шматочок державного бюджету", – додала Литовченко.
За її словами, останньою краплею перед прийняттям рішення про відхід була ситуація із вказанням претендента на посаду держсекретаря МОЗ системним адміністраторам сайту прибрати всі згадки про попередню політичну команду відомства.
Увечері того ж дня, за словами Литовченко, надійшло розпорядження розмістити на офіційній сторінці МОЗ в соцмережах повідомлення про те, що нібито стався технічний збір і з сайту випадково пропали всі новини.
"Це відверта брехня, про яку знає все міністерство.
Я попередила, що якщо вони змушують мене брехати на сторінці міністерства, на своїй сторінці я розповім правду.
Заходити в складну реформу країни з керівництвом, яке замість підтримки і побудови команди думає тільки про власне крісло — це було б прикрим самогубством.
Працювати з тим, хто змушує тебе брехати країні - це приниження власної гідності і професіоналізму", – резюмувала Литовченко.
Скандали в МОЗ почалися через місяць після призначення главою відомства Зоряни Скалецької.
Вони супроводжувалися призначенням одіозних радників, а також вимогами провести аудит всіх працівників.