Об'єднатись і працювати разом заради миру - Віктор Медведчук провів уже третю зустріч у рамках міжпарламентського діалогу заради миру Україна-Росія-Німеччина-Франція.
У німецькому Бундестазі політик презентував свою концепцію "Парламентського виміру "нормандського формату".
На думку Медведчука, у встановленні миру на Донбасі повинні брати активну участь усі країни "нормандської четвірки" - ті, які підписали безальтернативні на сьогодні мінські домовленості.
"Дискусія була дуже продуктивною, ефективною, і головне, що це все проходило в дружній бесіді і в розумінні того, що сьогодні треба для миру в Європі, для миру на Донбасі.
Фундаментом діяльності "нормандського формату" є мінські угоди.
А саме протокол, підписаний 5 вересня 2014 року, меморандум, підписаний 19 вересня 14 року, і комплекс заходів, 12 вересня 2015 року.
Глави держав "нормандського формату" встановили, що мінські угоди, а саме ті три акти, що я перерахував, є беззаперечними для їх повної імплементації, я цитую комюніке 9 грудня.
Рішення, викладене в комюніке, було однозначним.
Мінські угоди підлягають повній імплементації.
Попри це українська влада почала займати іншу позицію і викладати іншу думку з питання самих угод і їхньої реалізації.
Ми всі добре розуміємо, що мир і безпека на Європейському континенті без участі Росії й України в довгостроковій перспективі неможливі.
Тому ми повинні діяти разом", - відзначив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.
Депутати Бундестагу підтримали ініціативу Віктора Медведчука розвивати парламентське спілкування щодо мирного врегулювання на Донбасі.
Це може пришвидшити процес виконання мінських угод, який після паризької зустрічі знову заходить у режим затягування - кажуть депутати.
"Що бачимо? Що український парламент немає бажання імплементувати мирні пункти в українське законодавство.
Віктор Медведчук показує, що в Україні все ж є сторона, яка готова виконувати мирні угоди", - підкреслив депутат Європейського парламенту Максиміліан Кра.
"Саме міжпарламентське спілкування, спілкування парламентарів дозволить створити режим тиску на втілення цих ухвалених рішень.
Рішення ухвалено правильні, прагматично план, який представив нам пан Медведчук, він раціональний, простий і зрозумілий усім", - заявив депутат Бундестагу, член комітету з врегулювання конфліктних ситуацій Вальдемар Гердт.
"Не потрібно інших форматів, інших варіантів.
Потрібно завершити те, що ми вже зробили.
Люди вже втомились від того, що конфлікт і далі триває.
І зараз настав час насправді досягнути миру", - відмітив депутат Бундестагу Петр Бистроконь.
Учасники міжпарламентського діалогу зазначають: Захід готовий активно співпрацювати зі сторонами над встановленням миру в Україні, адже це також і в інтересах Європи.
"Ця ініціатива дуже правильна.
Ми повинні і надалі розвивати проект миру - миру для України, але також припинення кризи для Європи", - наголосив Штефан Кройтер, депутат Бундестагу.
"Це вже затягнулось.
Союз депутатів та економіка мають впливати на цей мирний процес", - підкреслив президент Європейськох Економічної на Соціальної ради (2013-2015 рр) Анрі Малосс.
Зустріч з депутатами Бундестагу в Берліні - не перша в рамках міжпартійного діалогу.
Раніше цю ідею Віктор Медведчук обговорив із керівником Держдуми Росії В'ячеславом Володіним.
Підтримав цю ідею і президент Росії Володимир Путін.
З ним Віктор Медведчук зустрічався 20 грудня в Санкт-Петербурзі.
Пізніше відбулись обговорення з членами Сенату Франції.
"Наступну зустріч ми будемо презентувати в Держдумі, і після цього буде загальна зустріч у Страсбурзі всіх чотирьох парламентів, які і є парламентським виміром "нормандського формату".
Цим ми хочемо досягти стратегічної мети, посприяти очільникам держав "нормандського формату", які обрали фундаментом своєї діяльності мінські угоди, реалізувати ці мінські угоди в життя.
А отже, втілити всю цю діяльність протягом останніх років у мир, у реальний мир в Україні", - розповів Медведчук.
Політик ділиться: під час свого візиту в Берлін він отримав запрошення взяти участь у конференції, яка незабаром відбудеться в Мінську.
Вона відбудеться за участю парламентарів Білорусії, Росії, Німеччини та Франції.
На конференції розглянуть зокрема питання врегулювання ситуації з Кримом, питання ЗМІ та свободи слова в Україні.