Анатолій Чугриев: Україні необхідний законопроект щодо оптимізації служби крові №2429
Анатолій Чугриев: Україні необхідний законопроект щодо оптимізації служби крові №2429

Анатолій Чугриев: Україні необхідний законопроект щодо оптимізації служби крові №2429

Для нормального функціонування галузі донорства в цілому і забезпечення українських пацієнтів необхідними препаратами плазми народні депутати ВРУ повинні прийняти законопроект №2429 про внесення змін у деякі закони України про ліквідацію штучних бюрократичних бар'єрів та корупційних чинників у сфері охорони здоров'я.

Таку думку в коментарі журналістам висловив президент Асоціації служби крові України, головний лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугриев, пишуть "Факти".

"Я вважаю, що це необхідно на даному етапі – прийняття такого закону", – заявив експерт.

На його думку, законопроект буде сприяти залученню інвестицій для фракціонування крові саме в Україні.

Чугриев розповів, що робоча група на чолі з Михайлом Радуцким, нинішнім головою Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування працює над цим проектом закону вже тривалий час.

"Було дуже багато напрацьовано.

Голова комітету підняв питання на високий рівень для своєчасного усунення бар'єрів у сфері заготівлі плазми", – зазначив президент Асоціації служби крові України.

Експерт пояснив, що прийняття цього закону буде сприяти забороні вивезення стратегічного для України ресурсу – крові, адже документ безпосередньо забороняє це робити.

"Рівень заготівлі плазми для фракціонування у нас десь 1,2 літра на тисячу населення, а в Європі – в середньому дев'ять літрів, в США – 35.

Відповідно, ми не можемо отримати лікарські засоби з донорської плазми, заготовленої в Україні.

Це завжди наголошує Всесвітня організація охорони здоров'я і на цьому наполягає ЄС.

Лікарські засоби і компоненти крові, які заготовлені в цій країні, створюють систему самозабезпечення країни власними продуктами крові.

Тут вже і генетика, і безпеку по інфекціям.

Тому що інфекції в різних країнах можуть бути різні", – зазначив Чугриев.

Втім, за його словами, Україна потребує не тільки в якісних компонентах, але і в якісних препаратах для своїх потреб.

Так, експерт переконаний, що законопроект №2429 буде сприяти поліпшенню якості лікування українських пацієнтів, оскільки допоможе вирішити кілька болючих для сфери питань.

зокрема, він сприяє запровадженню обов'язкового генного тестування, яке зробить неможливим інфікування пацієнтів при переливанні крові і плазми.

"Треба тестувати кров двома методами, а ми тестуємо одним.

Здається, у Сумах, Запоріжжі, Білій Церкві є другий вид тестування – генне, тестування ДНК і РНК вірусів, скоро буде і у Львові.

Це обов'язковий метод тестування в інших країнах", – зазначив Чугриев.

Він підкреслив, що все обладнання в державних і комунальних установах охорони здоров'я в Україні використовується вже протягом 15-30 років і вимагає негайної заміни, адже воно вкрай застаріле.

На його думку, виходом з цієї ситуації може стати державно-приватне партнерство.

"Потрібно залучати кошти приватних осіб, підприємств, які будуть зацікавлені.

Але будь-який бізнесмен хоче повернути вкладені гроші – як мінімум, а як максимум – отримати прибуток.

Тому на паритетних умовах потрібно дозволити хоча б заготівлі плазми для фракціонування, з якої виготовляються препарати крові – лікарські засоби, приватним суб'єктам підприємницької діяльності", – сказав Чугриев.

Його ініціатором виступив голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький.

Теги за темою
Верховна Рада Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader