4 лютого.
Учені попереджають, що реальні масштаби розповсюдження нового коронавірусу 2019-n.
CoV можуть бути набагато більшими за офіційні дані.
Уже до 25 січня кількість заражень вірусом в одному лише китайському Ухані мала б перевищити 75 тисяч людей - хоча офіційно на той момент повідомляли лише про дві тисячі випадків по всьому світу, зазначають медики Університету Гонконга, повідомляє УНН з посиланням на ВВС Україна.
Автори дослідження, оприлюдненого в медичному журналі Lancet твердять, що епідемія коронавірусу розповсюджується набагато швидше, ніж вважали раніше.
За їхніми даними, кожен носій 2019-n.
CoV в середньому заражає новим вірусом ще двох-трьох людей, а загальна кількість хворих зростає в геометричній прогресії й подвоюється щотижня (кожні 6,4 дня).
Офіційні цифри, які наводить ВООЗ, набагато скромніші: до 4 лютого були підтверджені 18 тисяч випадків захворювань по всьому світу.
Майже 99% із них зареєстровані на материковій частині Китаю.
Проаналізувавши статистику внутрішніх авіарейсів і залізничних перевезень, учені дійшли висновку, що насправді вже до 25 січня майже тисяча носіїв вірусу мали рознести інфекцію з Уханя в інші міста - передусім Чунцін, Пекін, Шанхай, Гуанчжоу та Шеньчжень.
Якби там вірус розповсюджувався з такою ж швидкістю, то "епідемія вже експоненціально розростається одразу в кількох великих містах Китаю - з затримкою спалаху захворювання в Ухані на один-два тижні", припускають автори дослідження.
За словами авторів дослідження, значну різницю між розрахунками й офіційними цифрами можна пояснити кількома факторами.
Передусім це відносно довгий інкубаційний період (до двох тижнів), коли інфікована вірусом людина ще не відчуває жодних симптомів хвороби, але вже є її переносником.
Окрім того, навіть після звернення хворого до лікаря необхідно підтвердити, що його стан спричинений саме новим штамом коронавірусу, а це потребує проведення лабораторних досліджень, на які може піти кілька днів.
У результаті Пекін, Шанхай та інші великі китайські міста можуть перетворитися в нові осередки розповсюдження вірусу, попереджають вчені.
З іншого боку, якщо їхні розрахунки кількості захворілих правильні, то смертельна небезпека нового коронавірусу сильно перебільшена, адже в такому разі реальна смертність серед захворілих становить значно менше 1%.
Для порівняння, під час епідемії "атипової пневмонії" (SARS) у 2003 році рівень смертності складав близько 9%.
А коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому (MERS), спалах якого стався у 2012 році, взагалі вбивав кожного третього хворого.
Кількість загиблих у Китаї зараз становить 425.
Дві смерті зафіксовано за межами материкового Китаю - по одній у Філіппінах і Гонконзі.