Українці, оцінюючи дії чинного керівництва держави, заявили, що влада намагається покращити ситуацію в країні, але поки що їй переважно не вдається цього зробити.
Так вважає, 41% опитаного населення України ( у жовтні 2019 так вважали 41,5% респондентів, у листопаді – 44%).
Про це свідчать результати нового соціологічного опитування Центру Разумкова.
Опитування свідчить, що 14% українців сказали, що нова влада намагається поліпшити ситуацію в країні та має в цьому певний успіх (у жовтні - 29% респондентів, у листопаді - 25 %).
Разом із тим, збільшилася кількість громадян, які вважають, що влада не намагається змінити ситуацію в країні, а тільки імітує діяльність в цьому напрямку.
Таку думку поділяє 37% опитаних українців (у жовтні так вважали 20%, у листопаді - 23%).
Також лише 13% громадян сказали, що дії нової влади виправдали їхні сподівання (у жовтні таких було 23%), 5%, як і раніше, поділяють точку зору, що дії нового керівництва країни виявилися кращими, аніж вони очікували.
Однак, частка українців, які відповіли, що нова влада не виправдала їхніх сподівань, зросла із 9% до 20%.
А от на 17% зменшилася кількість опитаних, які вважають що ще дуже рано давати оцінку діям нинішньої влади.
Разом із тим, на 7% збільшилося громадян, які зазначають, що від нової влади вони нічого хорошого не очікували, і так сталося.
Окрім того, під час минулого опитування у жовтні-грудні 2019 року значна частина опитаних громадян заявила, що нинішня влада краща за попередню, то зараз - зменшилася від 48% ( у жовтні) до 30% ( у лютому).
Стосовно діяльності президента Володимира Зеленського, то більшість українців нині вважає, що його дії спрямовані на захист власних інтересів та інтересів свого політичного оточення.
У той час, як у вересні 2019 року 54,5% громадян заявляли, що діяльність глави держави, передусім, спрямована на захист загальнонаціональних інтересів, а зараз таких людей - 37%.
Якщо восени 24,5% українців вважали, що президент діє задля захисту власних інтересів та свого політичного оточення, то нині так вважає 41%.
Опитування соціологи проводили від 13 до 17 лютого, у цей період було опитано 2018 респондентів, яким уже виповнилося 18 років і проживають в різних регіонах України, окрім окупованої частини Донбасу і анексованого Криму.
Висока довіра також до Державної служби з надзвичайних ситуацій (65%), церкви (62,5%), Державної прикордонної служби (60%), волонтерських організацій (60%), Національної гвардії України (60%), ЗМІ України (52,5%), президента України (51,5%), добровольчих батальйонів (51%).
Найбільша недовіра – до російських ЗМІ.