Представники "Слуги народу" і ОПЗЖ хочуть повернути російську мову до ВР
Представники "Слуги народу" і ОПЗЖ хочуть повернути російську мову до ВР

Представники "Слуги народу" і ОПЗЖ хочуть повернути російську мову до ВР

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону про про внесення змін до регламенту роботи парламенту в частині мови.

Документ із реєстраційним номером 3084 оприлюднений на сайті законодавчого органу влади.

Авторами ініціативи є представник "Слуги народу" Максим Бужанський і представник "Опозиційної платформи – За життя" Олег Волошин.

Вони пропонують залишити державну мову обов’язковою для вжитку лише для категорії осіб, на яких поширюється дія закону про державу службу, а депутатам відкрити можливість вільно використовувати російську та інші мови національних меншин.

У тексті законопроекту зазначається, що "за потреби апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки".

При цьому в супровідних документах зазначається, що реалізація положень закону в разі його схвалення не передбачатиме додаткових витрат бюджетних коштів, а керівництво парламенту буде зобов’язане привести вимоги інших нормативно-правових документів у відповідність із вказаними змінами.

У пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що в Україні панує "дискримінаційне ставлення до мов національних меншин України, що не належать до офіційних мов країн-членів ЄС або мов корінних народів України".

Через що пропонується, щоб "народні депутати України та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України "Про державу службу", на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту (доповіді, співдоповіді, виступів, заключного слова, заяв, резолюції, пояснень, зауважень, запитань, повідомлень та довідок, внесення пропозицій, поправок, оголошення депутатських запитів, обґрунтування відповіді на депутатський запит посадовою особою, до якої був звернений депутатський запит, обґрунтування пропозицій чи поправок, відповіді на запитання, репліки, виголошення окремої думки), мови національних меншин України".

Торік у грудні міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров пообіцяв, що його країна домагатиметься припинення "дискримінації російськомовного населення" України.

Так у відомстві відреагували на заяву міністерки освіти і науки України Ганни Новосад про те, що з 2020 року російськомовні школи в Україні переведуть на викладання українською мовою.

Джерело матеріала
loader
loader