Порошенка звинувачують у захопленні влади: всі подробиці нової підозри
Порошенка звинувачують у захопленні влади: всі подробиці нової підозри

Порошенка звинувачують у захопленні влади: всі подробиці нової підозри

Державне бюро розслідувань підготувало підозру у справі про захоплення влади і зловживанні владою колишньому президенту Петру Порошенку.

Про суть претензій і проблеми цієї підозри йдеться у статті “Української правди”, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Видання зазначає, що підозра складається з двох епізодів – призначення заступника голови Служби зовнішньої розвідки та двох членів Вищої ради правосуддя.

За версією слідства, ці кадрові рішення були проведені з порушенням закону і для захоплення влади:.

“… у Порошенка П.

А., за мотивами задоволення особистих інтересів, які полягають у прагненні встановлення такого виду державного режиму, при якому державна влада зосередиться в руках неконтрольованої народом групи осіб або в руках однієї людини, та усунення можливостей для вільного волевиявлення інтересів різних груп населення, виник прямий умисел на захоплення державної влади шляхом призначення підконтрольних йому осіб у Службу зовнішньої розвідки України та Вищу раду правосуддя”.

За версією слідства, саме призначення Сергія Семочка було незаконним: глава розвідки не готував на нього подання (цього вимагає процедура) – Порошенко нібито сам дав вказівку підготувати проект указу про призначення Семочка, а потім самостійно її же і підписав; ДБР запевняє, що в штаті Служби зовнішньої розвідки не було двох місць для першого заступника.

В підозрі йдеться, що в результаті підписання Порошенком указу … були спричинені тяжкі наслідки інтересам держави у вигляді незаконного проведення видатків на утримання сверхштатної одиниці першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Семочка.

Витрати, за версією слідчих, склали 1559331 гривень, з яких 557,5 тисячі були виплачені, а 978,4 тисячі – передані на зберігання.

Одночасно з цим цією сумою слідчи аргументують і другу статтю підозри – зловживання владою з метою отримання неправомірної вигоди.

В ДБР впевнені, що в призначенні розвідника був зацікавлений не тільки президент, який хотів “захопити владу”, але і сам Семочко, який таким чином отримав державну зарплату.

Другий епізод – про Вищу раду правосуддя.

Зараз, стверджують журналісти, відкрилися деякі подробиці справи.

Порядок проведення конкурсу передбачав, що комісія повинна провести конкурс у три етапи і після цього подати президентові переможців.

Порошенко не мав права до завершення відбору призначати членів ВРУ.

Однак на останньому етапі конкурс був заблокований.

Окружний адмінсуд Києва тимчасово заборонив комісії визначати переможців і рекомендувати їх президенту.

Тоді Порошенко, “всупереч обов’язковому для виконання рішення суду … переслідуючи мету призначення у будь-який спосіб членів Вищої ради правосуддя” вирішив змінити умови конкурсу.

З цієї причини Порошенко підписав новий указ – якщо комісія з якихось причин не може визначити переможця, то президент обирає серед кандидатів, які дійшли до останнього етапу.

Це допомогло Порошенку призначити юристів Андрія Василенка та Михайла Ісакова.

Адвокат Ярослав Зейкан в коментарі виданню зазначає, що ДБР ніяк не аргументує те, що заявляє на початку підозри, а саме, що Порошенко призначив підконтрольних людей в розвідку і Вищу раду правосуддя, щоб “захопити владу” – за допомогою Семочка, Василенка і Ісакова президент нібито мав впливати на реалізацію повноважень відомств.

Цю тезу слідство не аргументує, зазначає адвокат.

Правоохоронці не пояснюють, що саме свідчить про підконтрольність Семочка і двох юристів колишньому главі держави, як Порошенко впливав через них на органи влади: “Практично всі посадові особи, в тій чи іншій мірі, підконтрольні президенту.

Він є президентом, вищою посадовою особою”.

Видання також зазначає, що раніше, судячи з реєстра судових рішень, правоохоронці розслідували призначення Семочка як службову недбалість, а зараз перекваліфікували на “захоплення влади”.

“Порошенко на той момент був президентом, законно обраним народом України.

І при таких умовах, звичайно, йому вже жодної влади захоплювати не було потреби, адже він вже був президентом і діяв згідно з повноваженнями”, – додає юрист.

Зейкан також звертає увагу на ще один недолік: “Стаття 364 (зловживання владою – УП) – це прерогатива НАБУ для таких осіб, як президент Порошенко”.

За законом, ДБР може займатися колишніми президентами, але тільки в тому випадку, якщо справа не знаходиться в компетенції Національного антикорупційного бюро.

Але під цю компетенцію підпадає стаття про зловживання владою, яку підготували для Порошенка.

Теги за темою
Петро Порошенко Народна Правда
Джерело матеріала
loader
loader