/https%3A%2F%2Fecotown.com.ua%2Fupload%2Fiblock%2F028%2F1583425026.jpg)
Греція повністю відмовиться від вугілля до 2023 року
лада Греції вирішила припинити використання вугілля до 2023 року.
Уряд обіцяє звернутися за допомогою ЄС, щоб підтримати Західну Македонію, де знаходяться поклади дешевого палива у надлишку, передає metallurgprom.
"Генеральний план витрачання вугілля передбачає розвиток галузі виробництва електроенергії, а також органічного землеробства, агротуризму і, чому б ні, промислового виробництва, - зазначив міністр енергетики Греції Костіс Хацидакіс.
- Ми хочемо забезпечити справедливий перехідний період для жителів Західної Македонії, які народилися і виросли з вугіллям, зобов'язані пояснити їм, що їхнє майбутнє може бути іншим".
Натомість губернатор області Західна Македонія Георгіос Касапідіс впевнений, що трьох років недостатньо для переходу на відновлювані джерела енергії.
"Ми хочемо, щоб місцева галузь виробництва електроенергії збереглася, - пояснив він.
- Вугілля можна замінити сонячними панелями, воднем, геотермальними джерелами енергії".
Вугільна промисловість є однією з базових галузей економіки Греції останні 60 років.
Рішення відмовитися від використання вугілля призведе до масових звільнень і мільярдних збитків.
Закриття кожної теплоелектроцентралі призводить до скорочення сотень робочих місць.
Більше того, за оцінками експертів, кожне таке скорочення на ринку виробництва електроенергії спричинить втрату трьох робочих місць і в інших сферах.
За даними промислової палати Греції, відмова від вугілля призведе до скорочення 25 тисяч робочих місць, а економіка регіону втратить мільярд євро.
У Німеччині та Польщі вугільні шахти будуть існувати ще багато років.
Так, у січні 2019 року офіційний Берлін прийняв державну програму поступової відмови від вугільної генерації електроенергії до 2038 року.
Федеральний уряд виділив 40 мільярдів євро на фінансування енергетичного переходу тим федеральним землям, які використовують буре і кам'яне вугілля з метою генерації електроенергії.
Жителі Західної Македонії вважають, що потрібно застосувати такий же підхід, щоб уникнути появи міст-привидів.
"У цьому регіоні немає полів, на яких можна займатися сільським господарством або скотарством, залізниці, порту, а тільки вугілля і більше нічого, - говорить Янніс Факідіс.
- Чи стануть великі компанії інвестувати в розвиток бізнесу, якщо тут немає навіть базової інфраструктури?".
До недавнього часу Греція поряд з Німеччиною, Польщею і Чеською Республікою забезпечувала більше третини світового виробництва вугілля.
Кар'єр Птолемеї у Західній Македонії - найбільший на Балканах і досі відповідає за 30% виробництва електроенергії в країні.
Федеральний уряд виділив 40 мільярдів євро на фінансування енергетичного переходу тим федеральним землям, які використовують буре і кам'яне вугілля з метою генерації електроенергії.
Остання шахта для видобутку кам'яного вугілля на території Німеччини закрилася в Рурському басейні в грудні 2018 року.
Сьогодні вона імпортує вугілля з інших країн, зокрема з Росії.

