/https%3A%2F%2Fecotown.com.ua%2Fupload%2Fiblock%2Fda2%2F55555.jpg)
Шведи побудують у Маріуполі централізоване теплопостачання на біопаливі
У Маріуполі котельні централізованого теплопостачання переобладнають під біопаливо і скидне тепло.
Пілотний проект з модернізації комунального підприємства "Маріупольтепломережа" обговорював міський голова Маріуполя Вадим Бойченко на зустрічі з командою консультантів програми "Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання" (SUDH) 10 березня, передає mariupol-express.
«Програма покликана надати споживачам якісні послуги з мінімальним впливом на навколишнє середовище, - зауважили шведські консультанти.
- У Маріуполя є перевага - він знаходиться в списку першочергових міст на розробку техніко-економічного обґрунтування проекту».
.
«Програма покликана надати споживачам якісні послуги з мінімальним впливом на навколишнє середовище, - зауважили шведські консультанти.
- У Маріуполя є перевага - він знаходиться в списку першочергових міст на розробку техніко-економічного обґрунтування проекту».
Як розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, місто подало заявку на участь у програмі і було відібрано для відвідування консультативною групою.
Гості зі Швеції підкреслили, що хочуть профінансувати проекти, пов'язані зі скороченням використання природного газу для опалення.
Особливо цікавим для них є проекти зі спалювання сміття та переобладнання котелень під біопаливо і скидне тепло, передає 0629.com.
Якщо проекти будуть схвалені, то Маріуполь отримає кредит до 5 млн євро на їх реалізацію.
До 30% з цієї суми (до 1,5 млн євро) - грантова складова.
Крім того, як мінімум 10% із суми має внести підприємство, яке буде реалізувати проект.
В даному випадку - це "Маріупольтепломережа".
Шведи згодні з тим, що кредит отримає саме "Маріупольтепломережа", але з гарантіями від міської влади Маріуполя.
За словами Вадим Бойченко, місто готове стати майданчиком для впровадження передового європейського досвіду у сфері централізованого теплопостачання.
"Маріуполь розробив стратегічне бачення розвитку і трансформації "тепломережі" для зниження споживання газу та природних ресурсів, - сказав він.
- Одне з основних завдань - зменшити розмір платіжки для конкретного споживача".
У Швеції діє централізоване опалення.
До 1980 року країна опалювалася за рахунок мазуту (91%).
В даний час там використовують тільки 5% мазуту.
Шведи використовують альтернативні джерела тепла і виробляють тепло з мазуту тільки в крайніх випадках.
"Шведське централізоване теплопостачання можна вважати зразковим, - підкреслив представник НЕФКО Ронні Нільссон.
- Ми хочемо показати, яким може бути централізоване опалення, реалізувавши в Україні демонстраційні проекти".
Шведсько-українську програму підтримки централізованого теплопостачання адмініструє Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), спрямована на фінансування та підтримку екологічно стійких, енергоефективних інвестиційних проектів у секторі централізованого теплопостачання по всій Україні.Маріуполь стане майданчиком для впровадження передового європейського досвіду у сфері централізованого теплопостачання.

