Нацбанк вводить довгострокове рефінансування для підтримки кредитування та ліквідності банків
Нацбанк вводить довгострокове рефінансування для підтримки кредитування та ліквідності банків

Нацбанк вводить довгострокове рефінансування для підтримки кредитування та ліквідності банків

ins{.

Національний банк вводить довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років, на додаток до стандартних короткостроковими інструментами рефінансування.

Даний крок спрямовується на виконання відразу декількох цілей, пов'язаних як із збереженням фінансової стабільності в країні, так і стимулюванням економічного зростання, повідомляє прес-служба НБУ.

По-перше, механізм довгострокового рефінансування надасть підтримку банківського кредитування в гривні, підсилюючи ефект інших заходів, прийнятих Національним банком протягом останніх місяців, - зниження облікової ставки та впровадження стимулюючих нормативів резервування.

По-друге, новий інструмент буде виступати додатковою гарантією підтримки достатньої ліквідності в банківській системі.

Це, зокрема, важливо для безперебійного проведення клієнтських операцій в умовах погіршення настроїв учасників ринку через поширення коронавіруса.

"Процентна ставка за довгостроковими кредитами рефінансування фактично буде плаваючою.

Вона буде визначатися як облікова ставка Національного банку, яка може змінюватися відповідно до рішень Правління, плюс постійна величина в процентних пунктах, що діє на день видачі кредиту і буде незмінною протягом усього строку користування рефінансуванням.

При необхідності банки зможуть достроково погашати такі кредити в будь-який момент часу", - сказано в повідомленні.

У той же час банки зможуть звернутися по довгостроковому рефінансуванню у ситуаціях, коли вони будуть потребувати додаткової ліквідності.

Втім, як сказано на сайті НБУ, сьогодні гривнева ліквідність банківської системи перевищує 200 млрд грн, а валютна - 8 млрд.

США, тому запровадження нового інструменту носить скоріше превентивний характер у випадку розгортання більш серйозних кризових явищ у світовій економіці.

Раніше НБУ повідомляв, що через закриття кордонів іноземна валюта постачається в Україну з затримкою, а в банках брак валюти.

Банк" і "Альфа-Банк" перевели всі валютні операції в онлайн.

На 18 березня долар по 27,056 грн, що на 0,531 грн вище попереднього дня, євро – 29,727 грн.

Теги за темою
курс валют курс долара курс гривні
Джерело матеріала
loader
loader