Смертельний коронавірус Covid-19, жертвами якого в Україні вже стали три людини, не виник на ринку морепродуктів в Ухані, а мав безліч невпізнаних джерел, після чого він потрапив на ринок морепродуктів.
До такого висновку прийшли вчені після медичних досліджень генома вірусу.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на своїй сторінці в соцмережі написала завкафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету, заслужений лікар України Ольга Голубовська.
Loading...
“Дослідження, опубліковане в China.
Xiv (відкритому китайському репозиторії), показує, що новий коронавірус потрапив на ринок морепродуктів з іншого місця, а потім швидко поширився через велику кількысть тісних контактів.
Китайські медичні органи і “розвідувальні агентства” провели швидкий і широкомасштабний пошук походження вірусу, зібравши близько 100 зразків геному з 12 різних країн на 4 континентах, виявивши всі його різновиди і мутації.
В ході цього дослідження вони визначили, що спалах почався набагато раніше, ніж в Китаї.
Потім вони прийшли до тих же незалежним висновків, що і японські дослідники – вірус був привнесений ззовні“, – йдеться в повідомленні.
У повідомленні говориться, що за словами головного пульмонолога Китаю Чжун Наньшаня, якщо COVID-19 був вперше виявлений в Китаї, це не означає, що він стався з Китаю.
Корея і Тайвань мають інший гаплотип вірусу, ніж Китай, можливо, більш заразний, але набагато менш смертоносний.
Іран і Італія в даний час розшифрували місцево поширений геном і оголосили, що він не прийшов з Китаю, а був привнесений з іншого джерела.
“Італійський” різновид вірусу індукує приблизно такий же рівень летальності, як і в Китаї, а “іранський” різновид, мабуть, є найбільш смертоносним з рівнем летальності від 10% до 25% “, – говориться в повідомленні.
Також Ольга Голубовська наводить ще одну думку, згідно з яким новий коронавірус міг з’явитися в США.
“Японські і тайваньські дослідники визначили, що новий коронавірус міг з’явитися в США, оскільки тільки ця країна є єдиною, що має всі п’ять типів коронавірусів.
У Китаю є тільки один з цих типів, аналог якоїсь “гілки”, яка не може існувати “сама по собі“, – йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що в серпні 2019 року в США була хвиля пневмоній і респіраторних захворювань, в яких американці звинувачували вейпінг, проте наявні симптоми, на думку фахівців, не могли бути пояснені електронними сигаретами.
Вже тоді вчені зверталися до американських чиновників з припущенням, що це був коронавірус, проте ці попередження було проігноровано.
“Безпосередньо перед цією подією CDC повністю закрив основну біолабораторію збройних сил США в Форт-Детрік (штат Меріленд), через відсутність гарантій витоків патогенних мікроорганізмів (між 2005 і 2012 роками в США сталося 1059 випадків, коли патогени були або вкрадені, або “втекли” з лабораторій).
Відразу після цього випадку виникла епідемія “електронних сигарет”, а у вересні 2019 року було відзначено спалах захворювань легенів у японських громадян на Гаваях, які ніколи не відвідували Китай“, – пише Голубовська.
У жовтні 2019 року в китайських соціальних мережах з’явилася стаття про те, що п’ять іноземних спортсменів та обслуговуючий їх персонал на Всесвітніх військових іграх були госпіталізовані в Ухані через невідому інфекцію.
Стаття чіткіше на молекулярному рівні пояснювала, чому Уханьський вірус міг бути “отриманий” тільки з США, оскільки є відгалуженням від головної лінії, наявної тільки в Америці.
Тоді було багато публічних припущень, що коронавірус навмисно передали в Китай, але не виключалася і менш зловісна історія.
“Деякі члени американської команди на Всесвітніх військових іграх могли заразитися вірусом в результаті випадкового спалаху в Форт-Детріку, і при тривалому інкубаційному періоді завезти його в Ухань, заразивши потенційно тисячі місцевих жителів у різних місцях, багато з яких пізніше відправляться на ринок морепродуктів.
Це також пояснює практичну неможливість знайти легендарного “нульового пацієнта”, який так і не був виявлений“, – йдеться в повідомленні.
За даними експерта з інфекційних захворювань в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні Даніеля Люсі, перша інфекція у людини виникла в листопаді 2019 року (не в Ухані).
Інша група дослідників повідомляла про виникнення спалаху вже 18 вересня 2019 року.
Тому ринок морепродуктів в Ухані не може бути джерелом поширення нового вірусу по всьому світу, динаміка найбільш ранніх випадків, опублікованих в The Lancet, передбачає, що спалах почався в іншому місці.
“У статті, написаній групою китайських дослідників, наводяться подробиці про перших 41 госпіталізованого пацієнта, у яких була підтверджена інфекція, спочатку названа 2019 n.
Перший пацієнт захворів 1 грудня 2019 року і не повідомляв про зв’язок з ринком морепродуктів, в цілому 13 з 41 випадків не мали зв’язку з ринком.
В подальшому було доведено, що “вірус проник на цей ринок ще до того, як вийшов з нього“, – йдеться в пості.
Біолог-еволюціоніст з Дослідницького інституту Скріппса Крістіан Андерсен проаналізував послідовності вірусу і сказав, що найбільш вірогідний сценарій розвитку подій – занесення вірусу на ринок через заздалегідь інфікованих людей.
“Таким чином мало того, що вірус не виник на ринку морепродуктів, він взагалі не виник в Ухані, і навряд чи виник в Китаї, а був завезений з іншої країни.
Частина доказів цього твердження базується на тому, що секвенування геномів вірусів в Ірані та Італії показали, що вони відрізняються від того вірусу, який викликав захворювання в Китаї, і могли статися тільки з інших джерел“, – резюмує Голубовська.
Стан пацієнта задовільний.
«Пацієнти ізольовані, їм надається симптоматичне лікування», — зазначили у МОЗ.