/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2020_03%2F1584716794-2888.jpg)
Коронавірус – головні новини за 23 березня
15:33, 23 березня 2020.
25.
Найактуальніша інформація щодо ситуації в Україні та світі у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19.
Коронавірус у світі: статистика.
Від початку спалаху коронавірусної інфекції у світі на COVID-19 захворіли вже більш як 339 тисяч осіб, вилікувалися – 98 тисяч 834 людини.
Кількість померлих від коронавірусу наближається до 15 тисяч.
Найгірша ситуація наразі спостерігається в Італії.
Там рівень смертності від коронавірусної інфекції COVID-19 уже перевищив показники в Китаї, де зареєстрували перший спалах коронавірусу.
В Італії наразі виявлено понад 59 тисяч осіб заражених, померло – 5 тисяч 476 осіб.
У Китаї тим часом налічується більш як 81 тисяча інфікованих коронавірусом, також у країні зафіксовано 3 тисячі 153 летальні випадки.
Ситуація в Україні.
В Україні кількість лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 станом на вечір 22 березня становила 73.
За добу було виявлено 26 нових випадків.
Найбільше інфікованих коронавірусом зареєстровано у місті Києві, тут уже більш як 20 осіб підхопили хворобу.
Життя українських міст в умовах карантину / фото УНІАН.
Один пацієнт в Україні вже одужав і його виписали з лікарні.
Йдеться про жителя Чернівців, який показав негативний результат після повторного лабораторного аналізу.
Крім того, в Україні зафіксовано 3 летальні випадки.
Карантинне життя в Україні.
У низці міст та областей України в рамках карантину з метою запобігання поширенню коронавірусу посилили обмежувальні заходи.
Так, у Києві відсьогодні зупинився майже весь громадський транспорт, рейси виконуються лише для перевезення пасажирів, які їдуть на роботу на підприємства, що забезпечують критично важливі сфери життя міста і країни.
Водночас заборона не стосується власників приватних автомобілів.
Громадський транспорт працює лише для працівників критично важливих сфер життя / фото facebook.
Пропускати в столичний громадський транспорт будуть лише за спеціальними перепустками.
А в тролейбусах, автобусах і трамваях будуть чергувати співробітники поліції, перевіряючи маски і перепустки.
Такі обмеження спричинили серйозні транспортні проблеми – люди на зупинках просто проводжають поглядом і годинами чекають транспорт, який навіть не зупиняється через лімітовану кількість пасажирів – до 10 осіб.
Перспектива запровадження надзвичайного стану.
Все частіше стала лунати ідея запровадити в Україні надзвичайний стан.
З таким закликом сьогодні звернувся до депутатів Верховної Ради міністр охорони здоров’я Ілля Ємець.
Як зазначили у МОЗ, Ілля Ємець "закликав народних депутатів проявити силу волі, не боятися, а заради порятунку українців зібратися і проголосувати за введення надзвичайного стану".
Поміж тим, цієї ночі до України з Китаю прибули 250 тисяч тестів для експрес-діагностики коронавірусної інфекції.
Тест-системи до кінця дня доставлять в усі області країни.
Крім того, у МОЗі мають намір перевірити на наявність коронавірусу всіх людей, які нещодавно померли від пневмонії.
Повернення українців з-за кордону.
Зі Стамбула до Києва в ніч на понеділок вилетів чартерний рейс з більш ніж 217 українцями на борту.
Також більше сотні українців перебувають у транзитній зоні аеропорту Стамбула.
Всього за минулу добу до України повернулися понад 15 тисяч громадян.
В усіх них виміряли температуру та провели опитування щодо стану їхнього здоров’я.
У одного із пасажирів, за результатом експрес-тесту, виявлено коронавірус.
Хворого одразу доставили до інфекційного відділення лікарні.
Симптоми коронавірусу - як відрізнити від грипу чи застуди.
Коронавірус карта поширення на сьогодні (оновлюється).
Коронавірус новини в Україні та світі - онлайн.

