Пандемія коронавірусу: міністр економіки назвав два ключових заходи для підтримки промисловості
Пандемія коронавірусу: міністр економіки назвав два ключових заходи для підтримки промисловості

Пандемія коронавірусу: міністр економіки назвав два ключових заходи для підтримки промисловості

Дві ключові речі для підтримки української промисловості в умовах пандемії нового коронавірусу та її наслідків, над якими працює Мінекономіки, це долучення державного ресурсу для стимулювання виробництва та підвищення доступності кредитних ресурсів.

Про це в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він наголосив, що нинішня економічна криза через коронавірус "унікальна", адже насамперед є промисловою, а не фінансовою.

"Ми бачимо, що руйнуються ланцюжки поставок, ми бачимо обмеження руху людей, обмеження руху товарів.

Зараз головне завдання Міністерства економіки і Кабінету Міністрів України полягає в тому, щоб максимально сприяти збереженню робочих місць і збереженню максимальної кількості бізнесів", - сказав він.

Петрашко зазначив, що перш за все не треба "вигадувати велосипед" - натомість спробувати зробити те, що вже почали у ЄС та США.

"Першочергово ми вже працюємо над тим, яким чином долучити державний ресурс, який зараз іде через державні закупівлі, а це 640 млрд грн, через розподіл бюджету, для того, щоб стимулювати виробництво в Україні, даючи замовлення українським чи іноземним компаніям, які мають виробництво або значну локалізацію виробництва в Україні", - пояснив міністр.

Він зазначив, що це міжнародна практика і пообіцяв, що всі рішення будуть відповідали вимогам угод України з Європейською Асоціацією та СОТ.

Друге, що збирається робити уряд, надати промисловості доступ до кредитних ресурсів.

"Треба бути реалістами і розуміти, що чуда ніколи не буває.

Завжди мають бути рівні конкурентні умови, а одна з ключових умов - це доступ до кредитних ресурсів", - сказав Петрашко.

За його словами, криза української промисловості почалася давно, і саме через те, що українські підприємства були позбавлені доступу до адекватних кредитних умов, що суттєво погіршило їхні конкурентні умови з їхніми контрагентами в країнах ЄС чи США.

"Тут треба буде працювати і з Національним банком, і розробляти програми, які базуються на світовому досвіді.

Ми всі розуміємо, що без фінансового ресурсу розвиток промисловості неможливий.

Тому, як другий крок, будемо намагатися зробити програми доступу до кредитних ресурсів, але не лише для малого бізнесу, а для всіх, хто хоче працювати в Україні.

Дешеві доступні кредити – це ключовий виклик перед всією державою Україна", - додав урядовець.

29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: середньорічний курс долара США - 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис.

грн (без змін).

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української.

Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу).

За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар.

За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани.

Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Джерело матеріала
loader
loader