Про це у відділі комунікації поліції Києва повідомили «Укрінформу».
«При виявленні таких фактів столична поліція відразу реагує на такі факти, перевіряє ретельно всю інформацію, зокрема, не тільки ми, а ще й інші правоохоронні органи.
Ця інформація ретельно перевіряється, після чого їй надається правова оцінка», – йдеться в повідомленні.
Вести публикуют улицы и номера домов».
Видання стверджує, що ці дані отримало від «джерел у медичних колах» і що «не має мети посіяти паніку».
А свою публікацію пояснює двома причинами: щоб кияни мали уяву про масштаби епідемії в столиці та щоб мешканці будинків, де є спалахи, і навколишніх мікрорайонів не ігнорували карантин.
Мер Києва Віталій Кличко під час онлайн-пресконференції прокоментував псевдосписки заражених коронавірусом, які тиражуються в інтернеті.
Він повідомив, що дані про київських пацієнтів, хворих на коронавірус, містяться в базі Моніторингового центру з протидії поширення COVID-19, ця інформація захищена та не потрапляє у відкритий доступ.
Правозахисник, медіатренер, координатор проєкту «Без кордонів» Максим Буткевич назвав цю публікацю кричущим порушенням прав людини, журналістських стандартів та законодавства України.
Служба безпеки України назвала фейком інформація видання «Вести», у якій наведено адреси будинків у Києві, де нібито проживають хворі на коронавірус COVID-19.