До участі запрошуються інноватори, інженери, дизайнери і винахідники, які працюють над цією темою (можливо не називаючи її біомімікрією).
Співорганізатором національного відбору виступає Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні у партнерстві з Інститутом біомімікрії (США) та низкою українських громадських організацій.
Що таке біомімікрія?.
Біомімікрія — це наслідування моделей, систем та елементів природи задля вирішення викликів, з якими стикається людство, шляхом розробки нових технологій, дизайнерських рішень, інноваційних продуктів.
Приклади біомімікрії:.
Крихітні гачки на плодах реп'яха підказали ідею створення «липучок», які ми нині активно використовуємо як елемент одягу, взуття, рюкзаків тощо.
Ще один приклад - дизайн японських потягів із характерною формою «носа», обриси якого невипадково нагадують клюв птаха-рибалки.
Така форма виявилася дуже ефективною, допомагаючи потягу рухатися з надзвичайно високою швидкістю.
Це рішення також допомогло зменшити шум потяга, адже він виходить із тунелю з великою швидкістю.
Умови конкурсного відбору.
Кандидати мають подати заявку на розгляд комісії (до 1 травня 2020 р.):.
Короткий опис ідеї українською.
Прототип своєї ідеї/продукту у вигляді фото або малюнку.
Резюме українською або англійською.
Засвідчення знання англійської не нижче рівня B1.
Усі документи необхідно завантажити за посиланням.
org (англійською).
Етапи конкурсу:.
Подання документів на розгляд комісії – до 1 травня 2020 р.
Оголошення переможців українського раунду відбору – 8 травня 2020 р.
Менторство проєктів триватиме з 8 по 29 травня 2020 р.
Подання заявки на участь у міжнародному конкурсі – 29 травня 2020 р.
Всі потенційні кандидати можуть долучитися до безкоштовного вебінару, що запланований на 21 квітня 2020 року, і дізнатися докладніше про принципи і завдання біомімікрії! Щоб зареєструватися на вебінар, перейдіть за посиланням.
Три відібрані кандидати/команди отримають менторство і допомогу від Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН в Україні та її партнерів у підготовці і поданні проєктів для міжнародного відбору Biomimicry Global Challenge.
Відібрані на міжнародному рівні кандидати зможуть потрапити на Biomimicry Institute’s Launchpad у США за підтримки організаторів за умови благополучної епідемічної ситуації в Україні і США.
Переможці Всеукраїнського етапу конкурсу також матимуть можливість масштабувати свій винахід і знайти міжнародних партнерів через мережу 60 офісів Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН.
Якщо у Вас виникли питання щодо конкурсу, звертайтесь до acclab.