МВФ пробачає борги 25 країнам, але не Україні
МВФ пробачає борги 25 країнам, але не Україні

МВФ пробачає борги 25 країнам, але не Україні

Виконавча рада МВФ затвердила негайне полегшення тягаря заборгованості для 25 країн світу.

України в цьому списку немає.Відповідну заяву директора-розпорядника Міжнародного Валютного Фонду Крісталіни Георгієвої оприлюднили на сайті МВФ.13 квітня Виконавча рада МВФ затвердила негайне полегшення тягаря заборгованості для 25 країн-членів МВФ в рамках заходів для сприяння в подоланні наслідків пандемії COVID-19."Це рішення надає гранти нашим бідним і найбільш уразливим державам-членам для покриття їх боргових зобов'язань перед МВФ на початковому етапі протягом наступних шести місяців і допоможе їм направити більше своїх обмежених фінансових ресурсів на надання життєво важливої ​​невідкладної медичної та іншої допомоги", - йдеться в заяві.Усього Трастовий фонд для обмеження і подолання наслідків катастроф (ККРТ) може надати грантів на суму близько 500 млн доларів США для полегшення обслуговування боргу.

Включаючи нещодавнє зобов'язання Сполученого Королівства на суму 185 млн доларів США, а також 100 млн доларів США, надані Японією у вигляді ресурсів, негайно доступних для використання.

Інші країни, в тому числі Китай і Нідерланди, також оголошують про значні внески.

Крісталіна Георгієва закликала інших донорів виділити МВФ допомогу для поповнення ресурсів Трастового фонду.

Щоб ККРТ мав можливість надавати додаткове полегшення тягаря заборгованості бідним державам-членам МВФ протягом двох років.

Для отримання згаданих грантів визначили 25 країн: Афганістан, Бенін, Буркіна-Фасо, Гаїті, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Коморські Острови, Ємен, Демократична Республіка Конго, Ліберія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мозамбік, Непал, Нігер, Руанда , Сан-Томе і Прінсіпі, Соломонові Острови, Сьєрра-Леоне, Таджикистан, Того, Центральноафриканська Республіка та Чад.

На думку Крісталіни Георгієвої, світова економічна криза, яку викликала пандемія коронавірусу, стала найбільшою з часів Великої депресії 1929-1930-х.

Наразі МВФ прогнозує падіння показника ВВП на душу населення для 170 країн світу, хоча ще декілька місяців тому прогнозували зростання цього показника для 160 країн.

Джерело матеріала
loader
loader