Виконавча рада МВФ затвердила негайне полегшення тягаря заборгованості для 25 країн світу.
України в цьому списку немає.Відповідну заяву директора-розпорядника Міжнародного Валютного Фонду Крісталіни Георгієвої оприлюднили на сайті МВФ.13 квітня Виконавча рада МВФ затвердила негайне полегшення тягаря заборгованості для 25 країн-членів МВФ в рамках заходів для сприяння в подоланні наслідків пандемії COVID-19."Це рішення надає гранти нашим бідним і найбільш уразливим державам-членам для покриття їх боргових зобов'язань перед МВФ на початковому етапі протягом наступних шести місяців і допоможе їм направити більше своїх обмежених фінансових ресурсів на надання життєво важливої невідкладної медичної та іншої допомоги", - йдеться в заяві.Усього Трастовий фонд для обмеження і подолання наслідків катастроф (ККРТ) може надати грантів на суму близько 500 млн доларів США для полегшення обслуговування боргу.
Включаючи нещодавнє зобов'язання Сполученого Королівства на суму 185 млн доларів США, а також 100 млн доларів США, надані Японією у вигляді ресурсів, негайно доступних для використання.
Інші країни, в тому числі Китай і Нідерланди, також оголошують про значні внески.
Крісталіна Георгієва закликала інших донорів виділити МВФ допомогу для поповнення ресурсів Трастового фонду.
Щоб ККРТ мав можливість надавати додаткове полегшення тягаря заборгованості бідним державам-членам МВФ протягом двох років.
Для отримання згаданих грантів визначили 25 країн: Афганістан, Бенін, Буркіна-Фасо, Гаїті, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Коморські Острови, Ємен, Демократична Республіка Конго, Ліберія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мозамбік, Непал, Нігер, Руанда , Сан-Томе і Прінсіпі, Соломонові Острови, Сьєрра-Леоне, Таджикистан, Того, Центральноафриканська Республіка та Чад.
На думку Крісталіни Георгієвої, світова економічна криза, яку викликала пандемія коронавірусу, стала найбільшою з часів Великої депресії 1929-1930-х.
Наразі МВФ прогнозує падіння показника ВВП на душу населення для 170 країн світу, хоча ще декілька місяців тому прогнозували зростання цього показника для 160 країн.