Міжнародний валютний фонд очікує серйозного падіння рівня економічного зростання в Україні через COVID-19 – до "мінус" 7,7% за підсумками 2020 року.
Про це йдеться в оприлюдненій у вівторок доповіді "Перспективи світової економіки", яка є в розпорядженні "Укрінформу".
Так, за прогнозами МВФ, представленими в таблиці щодо європейських економік, реальний ВВП України наприкінці нинішнього року прогнозується на рівні мінус 7,7%.
За підсумками 2019 року, цей показник був позитивним і становив 3,2%.
При цьому за прогнозами, у 2021 році економіка України стабілізується й реальний ВВП досягне позначки 3,6%.
У доповіді МВФ також йдеться про те, що країни з ринками, що формуються та розвиваються, до яких належить Україна, "постають перед кризою у сфері охорони здоров'я (через пандемію COVID-19), серйозним шоком для попиту на зовнішніх ринках, різким погіршенням глобальних фінансових умов і падінням цін на сировину".
У МВФ також спрогнозували, що індекс споживчих цін в Україні опуститься з позначки 7,9 за результатами минулого року до 4,5 – за підсумками нинішнього, та підніметься до 7,2 в 2021 році.
Баланс поточних рахунків залишатиметься негативним, на рівні мінус 2,0 у 2020 році та мінус 2,4 в 2021-му.
Рівень безробіття в Україні, як прогнозує МВФ, збільшиться до 10,1% в 2020 році та опуститься до 9,3% у 2021 році.
При цьому, як видно з доповіді МВФ, різке зниження економічних показників для України відповідає світовим тенденціям, пов'язаним із економічно-фінансовою кризою, яку прогнозує МВФ у зв'язку з наслідками від пандемії коронавірусу.
Так, за даними МВФ, показник зростання глобальної економіки в цілому різко знизиться з 2,9% за результатами 2019 року до мінус 3,0% наприкінці нинішнього.
Очікується, що економічне падіння не омине й найбільш розвинуті економіки, зокрема, США, Китай, країни Європейського Союзу та інші економіки світу.
Зокрема, на вулиці обов'язковий "масковий режим".
За порушення умов карантину в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Разом із тим 8 квітня Кабмін знову змінив правила карантину – дозволив працювати певним категоріям громадян і певним категоріям закладів.