Падіння економіки України буде глибше, ніж у світі, - консенсус-прогноз
Падіння економіки України буде глибше, ніж у світі, - консенсус-прогноз

Падіння економіки України буде глибше, ніж у світі, - консенсус-прогноз

Україна в 2020 році буде демонструвати більш глибоке падіння (на 4,2%), ніж світова економіка, яка за прогнозом МВФ, скоротиться на 3,0%. Такі дані містяться в консенсус-прогнозі "Україна в 2020-2021 роках: наслідки пандемії", повідомляє прес-служба Мінекономіки

Згідно з прогнозом, до 2020 року прискоряться інфляційні процеси до 7% проти 4,1% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) у 2019 році. В результаті девальваційних процесів середньорічний обмінний курс складе 28,85 грн/долар.

Всі елементи попиту матимуть негативну динаміку, але самим більшим буде падіння інвестицій, яке становитиме 14,8%. Для підтримки попиту населення та пом'якшення негативних наслідків запроваджених карантинних заходів зросте бюджетна підтримка, що в умовах скорочення доходів спричинить істотний зростання дефіциту бюджету до 5,6% ВВП.

Найбільше стримувати економічну динаміку будуть, роздрібна та оптова торгівля, транспорт, металургія та машинобудування.

Ситуація на ринку праці буде залишатися складною до кінця 2020 року. Безробіття буде тривалою у зв'язку зі значним падінням економіки і істотними структурними змінами.

Мігранти повільно будуть повертатися до міст роботи за межами України, як внаслідок збереження ризиків зараження, так і через економічні проблеми у світі. Рівень безробіття по року буде значним (9,4%).

Проте вже в 2021 році буде мати місце економічне зростання на рівні 2,4%, яке не компенсує падіння в 2020 році. Інфляція сповільниться до 5,9% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року). Всі елементи попиту матимуть позитивну динаміку. Найбільше зростання буде спостерігатися знову-таки в інвестиціях - як ефект низької бази - 6,9%. Безробіття продемонструє поступове зниження до 9,1%, але не вийде на рівень допандемічний.

Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2020-2021 роки розрахований на базі матеріалів, наданих експертами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства фінансів, Національного банку, державних інститутів, інвесткомпаній і банків. Всі прогнози представлені учасниками опитування є експертними оцінками фахівців, а не офіційними прогнозами установ.

Зазначимо, що споживчі ціни в Україні в березні, порівняно з лютим, виросли на 0,8%.

Теги за темою
Гроші Економіка курс валют Мінекономіки
Джерело матеріала
loader
loader