У неділю, 19 квітня, у США зафіксували ще 1 513 летальних випадків нового типу коронавірусу.
Кількість жертв COVID-19 в країні зросла до 40 527. Загалом від початку спалаху нову інфекцію підхопили понад 763 тисячі американців, повідомляє CNBC.
Як повідомлялося, найбільше недуга уразила штат Нью-Йорк, де чи не щодня фіксують понад пів тисячі летальних випадків захворювання. Однак губернатор Ендрю Куомо в неділю заявив, що штат досягнув "плато", чому, за його словами, посприяла вимога дотримуватися соціальної дистанції.
Куомо зазначив, що за добу у штаті зафіксували 507 смертей від ускладнень COVID-19 - на 33 менше за попередній показник. Також, за словами посадовця, зменшується й кількість пацієнтів, котрі потребують шпиталізації. Водночас, губернатор закликав мешканців штату залишатися пильними та продовжувати дотримуватися карантинних обмежень.
Нагадаємо, що учені дослідили мутації коронавірусу у США і з'ясували, що поширення недуги у Нью-Йорку розпочалося задовго до першого зареєстрованого випадку. Більше про це читайте у матеріалі ТСН.ua.
А тим часом президент США Дональд Трамп заявив, що планує збільшити виробництво тампонів, необхідних для тестування на COVID-19, до 20 мільйонів на місяць. Це сталося після того, як губернатори кількох штатів поскаржилися на нестачу матеріалів для перевірки населення на наявність нового типу коронавірусу.
Як повідомлялося, за словами Трампа, жертвами нового коронавірусу COVID-19 у США імовірно можуть стати щонайменше 60-65 тисяч американців. У Білому домі раніше говорили про понад 200 тисяч смертей, спричинених коронавірусом.
Відео Дональд Трамп презентував амбітний план скасування карантину в США
У світі 2 млн 180 тисяч хворих на коронавірус. Чверть із них уже одужали. Від ускладнень померли 145 тисяч людей. У Європі – найскладніша ситуація у Великій Британії та Франції. Там карантин ще на три тижні. А от в інших європейських країнах епідемія сповільнилася. Тож вони послаблюють обмеження. Це, зокрема, Німеччина, Австрія, Чехія та Польща.
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцинавід цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!