Хочете читати новини в іншому форматі?.
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА.
Підписатись можна ТУТ.
У четвер, 23 квітня, Національний банк України прийняв рішення, згідно з яким з 24 квітня в Україні буде знижена облікова ставка – з 10% до 8%.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-служба НБУ.
Loading...
“Правління Національного банку ухвалило рішення про зниження облікової ставки в умовах, коли інфляційний тиск є помірним, а економіка потребує суттєвої підтримки через негативний вплив карантинних заходів на показники ділової активності, споживання і зайнятість населення.
Беручи до уваги цей комплекс обставин, правління Національного банку продовжило пом’якшення монетарної політики і знизило облікову ставку на 2 п.
до 8% “, – сказано в повідомленні.
Уточнюється, що в комплексі з іншими заходами, прийнятими Національним банком, зокрема щодо розширення інструментарію для підтримки ліквідності банків, і введенням банками пільгових умов для позичальників, це дасть економіці стимул, необхідний для підтримки населення і бізнесу в ці складні часи і швидкого відновлення ділової активності після завершення карантину.
Популярні новини зараз.
Город і дача: посівний календар на квітень-2020.
В Україні почнуть платити дві пенсії: хто отримає гроші.
Кожному українцю можуть платити по 5 тисяч гривень під час карантину: заява екс-міністра.
Крім того, Національний банк очікує подальшого зниження облікової ставки до 7% протягом цього року.
“Оцінюючи можливу швидкість руху до цієї позначки, Національний банк буде враховувати хід переговорів з МВФ, розвиток ситуації з коронавірусом і темпи згортання карантинних заходів, а також антикризові заходи урядів і центральних банків інших країн”, – йдеться в повідомленні.
Згідно з ним, НБУ не виключає можливості і більшого пом’якшення монетарної політики в цьому році в тому випадку, якщо скорочення споживчого попиту через карантинні заходи і ослаблення ділової активності будуть істотніше тиснути на інфляцію в бік її зниження, ніж очікується зараз.
“Нацбанк сьогодні знизив облікову ставку відразу на 2%.
Це подається як великий успіх і як шлях до збільшення кредитування економіки.
Але насправді до кредитування реального сектора рішення НБУ ніякого відношення не має.
Це чисто технічна операція для забезпечення прихованої емісії гривні”, – пише Telegram-канал “Політика Страны”.
Повідомляється, що насправді, Мінфіну потрібно фінансувати дефіцит бюджету через облігації внутрішньої держпозики, але їх ніхто не хоче купувати по добрій волі.
Можуть купити тільки за наказом – держбанки.
І під це НБУ дасть їм рефінансування.
А щоб воно було дешевшим (а значить і нижче відсоток прибутковості по ОВДП), то і знижена облікова ставка відразу на 2%.
По суті це буде прихована емісія.
А 12 березня Національний банк України (НБУ) знизив облікову ставку до 10% річних із 13 березня 2020 року.
Додамо, що за місяць після введеного в Україні через поширення коронавірусу карантину Національний банк України (НБУ) зробив аналіз ситуації в економіці країни і сфері банківських послуг і оцінив вплив обмежувальних заходів як нормальний.