Також мітингарі заявили, що суддя раніше приймав неправомірні рішення, а тепер підкупив членів Кваліфікаційної комісії суддів щоб, залишитись на посаді.
Про це у своєму відеоблозі "Честь і НЕчесть тижня" розповіла на 24 каналі виконавча директорка "Фундації DEJURE" Ірина Шиба.
Вона зазначила, що судді Галицького районного суду міста Львова, які розглядали позов у першій інстанції, вирішили задовільнити позов.
Але в апеляції з ними не погодились.
Судді Мікуш, Приколота та Савуляк вирішили, що журналісти діяли в межах закону.
Вони лише посилались на оціночні судження активістів, а така інформація спростуванню не підлягає.
А як інакше журналістам було пояснити, чому люди вийшли на протест?.
– переповіла Ірина Шиба.
За її словами, судді також звернули увагу, що перебування особи на посаді, пов'язаній зі здійсненням функцій держави, передбачає не тільки гарантії захисту прав цієї особи, а й додаткові обтяження.
"Публічний характер як самих органів – суб'єктів владних повноважень – так і їх посадових осіб вимагає оприлюднення певної інформації для формування громадської думки про довіру до влади та підтримку її авторитету у суспільстві.
Публічні особи мають бути відкриті для суворої критики і пильного нагляду громадськості, й межа допустимої критики щодо такої особи є значно ширшою", – пояснила виконавча директорка "Фундації DEJURE".
Тож премію "Честь тижня" отримують судді Львівського апеляційного суду Юлія Мікуш, Тетяна Приколота та Роман Савуляк.
Попри впливовість Сергія Чванкіна в суддівських колах та зв'язки з Сергієм Ківаловим, судді розглянули справу щодо нього неупереджено.
Судді, які отримали нагороду "Честь тижня" / Скриншот.
Лауреатів премії та антипремії визначає громадська організація "Фундація DEJURE", яка моніторить перебіг судової реформи й добивається очищення суддівських лав.
Дивіться відео "Честь і НЕчесть тижня" за 24 квітня 2020.