Ввдповідально поставилися до карантину: стало відомо, скільки людей пришли на кладовища вихідними
Ввдповідально поставилися до карантину: стало відомо, скільки людей пришли на кладовища вихідними

Ввдповідально поставилися до карантину: стало відомо, скільки людей пришли на кладовища вихідними

За даними Міністерства розвитку громад, під час поминальних днів 25-26 квітня 13 тисяч українців таки відвідали кладовища для вшанування померлих. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента з повиланням на звіт відомства на нараді з питань запобігання поширенню епідемії COVID-19, яка відбулася під головуванням президента України Володимира Зеленського.

В Офісі президента відзначили, що цьогоріч українці відповідально поставилися до карантинних обмежень.

"Українці дуже відповідально ставляться до карантину – як на католицький та православний Великдень, так і в поминальні дні більшість із них дослухалися до закликів дотриматися обмежень", — йдеться в повідомленні.

Для порівняння, минулі роки цими днями на кладовища приходили від 5 до 7 мільйонів українців. 

Напередодні повідомлялося, що головам обласних та Київської міської державної адміністрацій доручили заборонити громадянам відвідувати кладовища, місця окремих поховань у традиційні післявеликодні поминальні дні, крім випадків, коли відбувається поховання.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Джерело матеріала
loader
loader