У США науковці назвали альтернативу маскам для захисту від коронавірусу
У США науковці назвали альтернативу маскам для захисту від коронавірусу

У США науковці назвали альтернативу маскам для захисту від коронавірусу

Дослідження показали, що щитки досить ефективно стримують вірус.
Ілюстрація / REUTERS
Ілюстрація / REUTERS

Про це йдеться у дослідженні групи науковців штату Айова, опублікованому в журналі Американської медичної асоціації (JAMA), пише РБК.

Як зазначили фахівці, наявні дані показують, що поширення SARS-CoV-2 відбувається типовими для респіраторних вірусів шляхами. У тому числі заразитися можна повітряно-крапельним шляхом, тобто через інфекційні частинки, які виявилися досить близько від очей, носа або рота. Науковці порівняли два засоби захисту, які блокують таку передачу вірусу: медичні маски і пластикові щитки для обличчя.

Дослідження показали, що щитки досить ефективно стримують вірус. На рекомендованій дистанції в шість футів від іншої людини (майже два метри) щитки для обличчя затримали до 92% вірусних часток, відзначають науковці. На відміну від масок, які мають короткий термін використання і не можуть застосовуватися повторно, пластмасові засоби захисту можна мити водою з милом або звичайними побутовими дезінфікуючими засобами і використовувати багаторазово. Фахівці, які брали участь у дослідженнях, також заявили, що такі щитки зручніше носити, через них простіше спілкуватися з оточуючими, і вони не дозволяють випадково доторкнутися до свого обличчя руками (що є одним з шляхів передачі вірусу).

Науковці зазначили, що, найімовірніше, використання цього засобу також допоможе стримати поширення вірусу і оцінили його ефективність у діапазоні від 68 до 96%. Експерти додали, що пластмасові щитки можна виробляти за доступною ціною і швидко поширювати.

При цьому дослідники уточнили, що ефективність щитків, коли їх носить вже хвора людина, не вивчалася.

Раніше фізики із США оцінили використання саморобних масок для обличчя і прийшли до висновку, що маски з двох шарів тканини різного типу, наприклад, бавовняної і шовкової, затримують від 80 до 99% частинок аерозолів. Згідно з їх висновками, вони майже не поступаються в ефективності респіраторів класу N95, рекомендованих для медперсоналу в США. Науковці уточнили, що вироби повинні щільно прилягати до обличчя, оскільки зазори можуть знизити дієвість масок до 50%.

Джерело матеріала
loader
loader