Боснія і Герцеговина не пустили військових медиків з Росії
Боснія і Герцеговина не пустили військових медиків з Росії

Боснія і Герцеговина не пустили військових медиків з Росії

Міністерство безпеки Боснії і Герцеговини не пустило групу російських військових медиків.

Про це йдеться на сайті міністерства.

Йдеться про 24 медиків і п'ять спеціалізованих автомобілів. Росіяни планували провести дезінфекцію в місті Мостар на прохання одного з голів Президії Боснії і Герцеговини Драгана Чович.

Втім Міністерство безпеки заявило, що в'їзд росіян до країну росіян має бути схвалений колективним рішенням Президії, оскільки це військовий підрозділ. Прикордонна поліція не пропустила конвой з РФ.

Зазначимо, Боснія і Герцеговина складається з двох адміністративно-територіальних утворень: Федерації Боснії і Герцеговини і Республіки Сербської.

Раніше військові з Росії вже проводили дезінфекцію у Республіці Сербській від 9 до 23 квітня. Після цього Міноборони РФ повідомило про повернення до Боснії і Герцеговини військових медиків.

Станом на 2 травня в країні 1781 випадок нової коронавірусної інфекції, 70 людей померли.

Коронавірус у світі 3 травня інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцинавід цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Джерело матеріала
loader
loader