/https%3A%2F%2Fwww.unn.com.ua%2Fuploads%2Fnews%2F2020%2F05%2F08%2F3a6d7b97e755bcda14b3719be90a56d3912a744c.jpg)
Україна наростила закачку газу у ПСГ на третину
КИЇВ. 8 травня. УНН. За чотири місяці поточного року в українські газосховища закачано понад 2,3 млрд кубометрів газу, що на 33% перевищує показники минулого року. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ОГТСУ.
“За січень-квітень поточного року в українські газосховища закачано 2 318 млн куб. м, що на 33% перевищує показники 2019-го. Суттєвий внесок в наповнення вітчизняних газосховищ роблять іноземні трейдери. За чотири перших місяці поточного року вони закачали 551 млн куб. м газу (24% від загального обсягу закачування). Це на 162% вище за показник минулого року”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що позитивну для українських ПСГ та ГТС динаміку можна пояснити трьома ключовими чинниками:
- високим рівнем завантаження європейських газосховищ,
- зниженням ціни на газ на світовому ринку,
- вигідними умовами для транспортування та зберігання газу в Україні. Отже, європейські гравці все частіше обирають українські ПСГ для сезонного зберігання природного газу.
Як повідомляв УНН раніше, Україна накопичила у ПСГ 16,85 млрд куб. м газу.

