Морська вода і сонячне ультрафіолетове випромінювання перешкоджають поширенню коронавірусу, при цьому відпочинок на всіх пляжах все ж несе невелику небезпеку. До такого висновку прийшли вчені з Вищої ради з наукових досліджень Іспанії (CSIC), повідомили в Асоціації рибалок України.
Також повідомляється, що басейни теж не несуть ніякої небезпеки, оскільки хлорована вода захищає від хвороби. Експерти зазначили, що головне - підтримувати правильний рівень хлору у воді. У той же час рекомендується прийняти душ до і після басейну, а також дотримуватися необхідних заходів гігієни і безпеки при відвідуванні громадських місць.
Сауни і парові лазні теж вважаються безпечними, так як в них постійно висока температура (вище 60 градусів), а вона згубна для Covid-19.
У річках через течії ризик зараження мінімальний. При цьому загроза зараження походить не від води, головним каналом зараження є респіраторні виділення людей. Тому необхідно на пляжах, так само як і в громадських місцях, дотримуватися соціального дистанціювання і уникати великого скупчення людей.
В Асоціації рибалок відзначили, що в перших числах червня у зв'язку із закінченням нересту, буде дозволена любительська риболовля. І хоча перші випадки зараження Covid-19 і були зареєстровані на "Рибному ринку" в місті Ухань, але риба не є переносником цієї хвороби і вживаючи її в їжу заразитися неможливо. Навпаки, для зміцнення імунітету лікарі рекомендують під час карантину в обов'язковому порядку включити в меню рибні страви.
"Внутрішні водойми в останні роки з-за маловоддя забруднюються. А це середовище проживання риби. Тому вона хворіє і може бути заражена гельмінтами. Річкову або озерну рибу необхідно готувати, дотримуючись ретельну термообробку. А ось робити суші, роли, тартари та інші страви з сирої риби смертельно небезпечно", - розповів голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.