У громадськості є запит на контент суспільного мовника – Олександр Ткаченко
У громадськості є запит на контент суспільного мовника – Олександр Ткаченко

У громадськості є запит на контент суспільного мовника – Олександр Ткаченко

У громадськості є запит на контент суспільного мовника – Олександр Ткаченко - Фото 1

Метою зустрічі було ознайомлення народними депутатами України, керівниутвом Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики з роботою та досягненнями Суспільного мовлення в Україні.

Зокрема, голова Комітету Олександр Ткаченко під час зустрічі дізнався про успіхи цифрових платформ Суспільного мовлення.

«Перед внесенням проєкту змін до Закону про суспільного мовника, провели другу зустріч з представниками Наглядової ради та правління НСТУ», – зазначив на своїй Фейсбук-сторінці Олександр Ткаченко.

Як відомо «Детектору медіа», перша зустріч керівництва Комітету з представниками НСТУ відбулася 14 травня.

За його словами, під час зустрічі він дізнався про успішний старт діджиталізації НСТУ та стрімкий приріст користувачів онлайн-майданчиків Суспільного впродовж короткого терміну цього року.

«Це все ще раз доводить, що у громадськості є запит на контент суспільного мовника», –сказав Олександр Ткаченко.

Він зазначив, що є прихильником успішного прикладу незалежного суспільного телебачення в країні, яке представлятиме інтереси громадськості, а не державних структур чи комерційних власників.

Пан Ткаченко навів приклади, що Суспільне телебачення є практично у всіх країнах світу.

Це BBC у Великобританії, це France Télévisions у Франції, ZDF i ARD в Німеччині, TVP в Польщі, Česká televize в Чехії, SVT у Швеції, NRK в Норвегії, PBS в США, тощо.

І майже всюди Суспільне — один з лідерів ринку, зазначив Олександр Ткаченко.

«В Україні ми бачимо протилежну історію — за останні роки свого існування Суспільне залишається внизу рейтингу телеперегляду», – сказав голова Комітету.

Олександр Ткаченко додав, що згідно з законом, на Суспільне виділяється 0,2% від бюджету країни попереднього року.

Цього року уряд виділив для нього 1,2 млрд грн.

Ці інвестиції держави у розвиток НСТУ — дійсно потрібні, адже без них український суспільний мовник просто не зможе повторити успіх зарубіжних аналогів.

«Підтримка розвитку Суспільного в Україні є зобов’язанням нашої держави перед Радою Європи та Європейським Союзом, а тому маємо гарантувати прозорість власності та незалежність від державних органів.

До того ж зміни в законопроєкт дозволили б мовнику більш ефективно працювати та нарощувати власну аудиторію.

Але, своєю чергою, для Суспільного мовника повинні бути встановлені чіткі KPI, за якими ми могли б перевіряти ефективність їхньої роботи», – повідомив Олександр Ткаченко.

Одна зі змін стосується діджиталізації НСТУ.

Згідно з діючим законом (стаття 5) Суспільне мовить надвох загальнонаціональних каналах «UA: Перший» і «UA: Культура», регіональних каналах у всіх обласних центрах України і трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах «Українське радіо», радіо «Культура» і радіо «Промінь».

У законопроєкті додано: «НСТУ… також поширює інформацію в мережі Інтернет, зокрема он-лайн».

Про дві великі зміни, які пропонують у законопроєкті про Суспільне, читайте у колонці Галини Петренко.

Теги за темою
Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader