Таку думку висловив перший віце-спікер парламенту Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи відповідний проект закону авторства президента Володимира Зеленського.
"Інститут громадянства в усьому світі давно десакралізовано. Є країни, які дають громадянство за інвестиції. 86 країн мають подвійне громадянство. Ми хочемо об'єднати 65 млн українців, які розкидані по всьому світу. Але ми повинні розуміти цілий ряд нюансів, які дають можливості для зловживань, у тому числі знаючи, що у нас війна. Важливо створити запобіжники", - сказав він.
Стефанчук пояснив, що саме бажанням опрацювати питання і викликана затримка з прийняттям закону. "Оскільки є деякі питання, ми вирішили зробити паузу, щоб обговорити всі нюанси і в підсумку мати хороший інструмент", - уточнив депутат.
Перший віце-спікер Ради також пояснив, навіщо взагалі потрібен такий закон.
"Цілі та принципи подвійного громадянства чітко розписані. Ми зацікавлені не стільки в тому, щоб роздавати українське громадянство, скільки в тому, щоб дати можливість етнічним українцям, які виїхали, які мають родинні зв'язки з Україною, де б вони не жили, відчути себе українцем і громадянином. Це для нас дуже важлива місія, і створити саме такий законодавчий механізм - це питання номер один сьогодні", - сказав він.
Як повідомляв УНІАН, 19 травня Верховна Рада зняла з розгляду президентський законопроект щодо питань громадянства.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram