Сьогодні будівельна галузь відповідає за 75% споживання природних ресурсів планети. Камінь, пісок, залізо та багато інших корисних копалин чи готових матеріалів використовуються у величезних кількостях для постачання на ринки. Велика кількість з них після завершення будівництва або ремонту опиняються на звалищах. Які будівельні матеріали найлегше піддаються переробці – читайте в матеріалі.
Насправді більшість будівельних матеріалів піддаються повторній переробці, пише Archdaily.
Найбільші проблеми з утилізацією будівельного сміття в Бразилії. Тут будівельні відходи часто становлять від 50% до 70% від загальної маси твердих побутових відходів.
6 будівельних матеріалів, які найлегше переробити
Сталь
Переробка металу – звична річ для більшості країн світу / Фото Archdaily
Сталь найчастіше виготовляють з комбінації залізної руди та вугілля що нагрівається в доменній печі. Сталь можна нескінченно перетворювати на нові об'єкти без втрати якості. При переробці металобрухту споживання електроенергії знижується на 80%, що спричиняє менший вплив на навколишнє середовище. До того ж в такому випадку зупиняється видобуток вугілля.
Бетон
Бетон теж є одним з матеріалів, які піддаються переробці / Фото Unsplash
Так, при переробці бетону використовують спеціальну дробарку, яка подрібнює матеріал. Перероблений продукт часто використовують для будівництва підлогових стяжок, проте тести показують, що такий матеріал можна використовувати в будівництві залізобетонних конструкцій.
Деревина
Такі плити широко використовуються в будівельній сфері / Фото Archdaily
Ні для кого не секрет, що деревину можна використовувати повторно багато разів. Сьогодні з використаного дерева найчастіше виготовляють плити різних типів. Їх використовують для виготовлення меблів та у ролі підлогового покриття.
Штукатурка
Штукатурка може серйозно нашкодити навколишньому середовищу / фото Unsplash
Утилізація штукатурки є можливою, але непопулярною. Проте неправильна утилізація цього матеріалу може призвести до виділення легкозаймистого та високотоксичного сірководню, забруднюючи грунт та грунтові води. Однак після переробки штукатурка зберігає ті ж фізико-механічні характеристики, що і звичайна штукатурка, а коштує навіть дешевше.
Пінопласт
З пінопласту виготовляють багато інших матеріалів / Фото Archdaily
Пінопласт теж піддається переробці. Перероблений продукт стає сировиною для виготовлення нових пластикових виробів. Його навіть повторно використовують для оздоблення або навіть при виробництві фарб.
Скло
Гартоване скло важче піддається переробці / Фото Unsplash
В будівельній сфері зазвичай використовують гартоване скло, яке набагато важче піддається переробці, ніж звичайне. Проте навіть віконне скло таки можна переробити та використати в інших сферах.
А підібрати камін, який ідеально впишеться в ваш дизайн, можна за посиланням