![Військовий збір не стягуватимуть з доходів за ОВДП](https://thumbor.my.ua/TTVt-nX4PGhMd9Pc_YdvUEw4PVM=/800x400/smart/filters:format(webp)/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2016_11%2F1479989266-2041.jpg)
Військовий збір не стягуватимуть з доходів за ОВДП
![Ілюстрація REUTERS](https://thumbor.my.ua/MuoZW_0Dhxdo44r4VYtaTRXWDCo=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fba5eb036b363a6fa5501830a624f1dd5.jpg)
З 23 травня 2020 року, у зв'язку зі змінами в законодавстві, з купонного доходу та інвестиційного доходу за ОВДП більше не стягується військовий збір в розмірі 1,5%.
Відповідні зміни містить закон №466-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", ухвалений Радою ще в січні, пише ЕП.
"Це великий крок вперед для популяризації держоблігацій серед населення. Потрібно максимально спрощувати людям доступ на ринок і широко інформувати про це, щоб купівля ОВДП стала такою ж звичною і зрозумілою справою, як відкриття депозиту. Адже з точки зору надійності виграють саме облігації, і за дохідністю вони привабливі. Наступним і вже близьким кроком з просування цього інструменту "в народ" стане можливість для фізосіб відкривати рахунок у цінних паперах віддалено і купувати/продавати облігації, не виходячи з дому", - заявила керівник відділу брокерського обслуговування клієнтів групи ICU Євгенія Грищенко.
Зміни в законодавстві не вимагають від власників цінних паперів ніяких додаткових дій, стягнення військового збору припиниться автоматично для всіх купонних виплат і погашення з 23 травня 2020 року.
Як повідомляв УНІАН, наприкінці квітня Міністерство фінансів України, після кількох тижнів перерви повернулося на внутрішній ринок запозичень, відновивши проведення щотижневих аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
Викликана стрімким поширенням коронавірусу паніка на світових ринках спровокувала падіння валют країн і котирувань фондових бірж.
В результаті нерезиденти скоротили обсяг купівлі боргових паперів країн, що розвиваються, до яких належить й Україна.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)