У США вчені успішно "виростили" міні-печінку і пересадили її щурам
У США вчені успішно "виростили" міні-печінку і пересадили її щурам

У США вчені успішно "виростили" міні-печінку і пересадили її щурам

Згідно з дослідженням, мініатюрні печінки, вирощені з клітин шкіри людини, були успішно імплантовані лабораторним щурам і вижили протягом чотирьох днів всередині тварин-господарів.

Про це пише IFL Science.

Як і звичайна печінка, створений дослідниками орган виробляє жовчні кислоти і сечовину і досягає дозрівання менш ніж за місяць - процес, який зазвичай триває впродовж перших двох років життя людини.

Дослідники з Медичної школи Університету Піттсбурга розробили біофабрикування людської печінки для трансплантації в експерименті, щоб визначити, чи можливий такий метод. Один з авторів дослідження Алехандро Сото-Гутьеррез заявив, що орган вдалося відтворити завдяки перепрограмуванню тілець сполучної тканини зі шкіри декількох добровольців.

Міні-печінку вирощували в "органоподібному мікросередовищі", яка додатково стимулює деякі функції печінки і створює тканинні структури, подібні до тих, які спостерігалися у людей, до того, як їх пересадили п'яти щурам, спеціально виведеним для протидії відторгнення органів.

Бачити той маленький людський орган всередині тварини - коричневий, схожий на печінку - це було досить круто. Ця штука, схожа на печінку і функціонує як печінка, створена з клітин шкіри.
старший автор Алехандро Сото-Гутьєррес

У той час, як пересаджені міні-печінки були функціональними, проблеми з кровотоком розвивалися всередині і навколо місця, де був пересаджений орган.

Для ефективної трансплантації сконструйованого органу потрібне також створення судинної системи, що добре функціонує і забезпечує необхідний кисень і поживні речовини

Незважаючи на попередні результати, вони можуть послужити відправною точкою для вирощування органів в майбутньому і збільшення доступності пересаджування печінки. Наразі єдиними ліками від важкої хвороби печінки є трансплантація, проте існує значна нестача органів.

Нагадаємо, у Китаї створили першу людино-мавпячу химеру для вирощування органів. Це вдалося завдяки вживленню людських клітин в ембріони тварин.

Джерело матеріала
loader
loader