КИЇВ. 5 червня. УНН. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) публікує оновлене керівництво по використанню масок для захисту від COVID-19. Про це заявив в п’ятницю на брифінгу в Женеві генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус, передає УНН.
“Сьогодні ВООЗ публікує оновлене керівництво по використанню масок для контролю COVID-19. Цей довідник базується на нових фактах і надає оновлені рекомендації про те, хто повинен носити маску, коли її потрібно носити і з чого її слід робити”, — заявив Гебрейесус.
Він попередив, що нове керівництво є оновленням колишніх рекомендацій ВООЗ про те, що маски слід використовувати тільки як частина всеосяжної стратегії в боротьбі з COVID-19.
“У районах з широко поширеною передачею ВООЗ рекомендує медичні маски для всіх людей, які працюють в клінічних зонах медичного закладу, а не тільки для працівників, що мають справу з COVID-19”, — заявив глава організації.
Він зазначив: це означає, наприклад, що, коли доктор проводить обхід відділення кардіології або паліативної допомоги, де немає підтверджених пацієнтів з COVID-19, він все одно повинен носити медичну маску.
“По-друге, в районах де спостерігається поширення вірусу, ми рекомендуємо, щоб люди у віці 60 років і старше або особи з супутніми захворюваннями носили медичну маску в ситуаціях, коли фізичне дистанціювання неможливо”, — заявив Гебрейесус.
За його словами, ВООЗ також рекомендує урядам сприяти до носіння масок серед населення там, де широко поширена передача, а фізичне дистанціювання утруднено, наприклад, в громадському транспорті, в магазинах або в інших обмежених або переповнених приміщеннях“.
“У нашому оновленому керівництві міститься нова інформація про склад тканинних масок, яка заснована на наукових дослідженнях, запитаних ВООЗ. Грунтуючись на цьому новому дослідженні, ВООЗ рекомендує, щоб тканинні маски складалися як мінімум з трьох шарів різних матеріалів”, — сказав він.
Гендиректор ВООЗ також пояснив, як безпечно використовувати маску.
“Люди можуть заразитися, якщо вони використовують забруднені руки, щоб поправити маску, або неодноразово знімали її та надягали, не миючи руки між цим. Маски також можуть створювати помилкове відчуття безпеки, змушуючи людей нехтувати такими заходами, як гігієна рук і фізичне дистанціювання. Я можу сказати це досить прямо: одні тільки маски не захистять вас від COVID-19 ... Маски корисні тільки як частина комплексного підходу в боротьбі з COVID-19”, — додав Гебрейесус.
Як повідомляв УНН, міністерство охорони здоров’я розробило тимчасові рекомендації щодо проведення іспитів для студентів-медиків і інтернів в умовах карантину.