Світовий банк прогнозує падіння світової економіки на 5,2% у 2020 році. На думку аналітиків, причиною серйозного скорочення економіки стало запровадження масштабних і швидких заходів через пандемію коронавірусу.
Про це мовиться у доповіді Світового банку за червень 2020 року. Назва документу – «Перспективи світової економіки". Його оприлюднили 8 червня на сайті інституції.
Світова економіка впаде найбільше з часі Другої світової
Фахівці, зокрема, наголошують, що падіння світової економіки у 2020 році стане найглибшим із часів Другої світової війни. А скорочення обсягів виробництва на душу населення торкнеться найбільшої частки країн з 1870 року.
Різке скорочення доходу на душу населення має відбутися в усіх регіонах
- У країнах із розвиненою економікою в 2020 році очікують зниження економічної активності на 7%.
- У країнах з ринком, що формується і країнах, що розвиваються, прогнозують спад на 2,5%. Це перша всеосяжна рецесія в цій групі країн, як мінімум, за шістдесят років.
Доходи на душу населення, як очікують аналітики, знизяться на 3,6%. А це може привести до межі крайньої бідності мільйони людей.
Хто постраждає найбільше
Найскладніше доводиться тим країнам, у яких пандемія набула особливо важкого характеру, і які серйозно залежать від світової торгівлі, туризму, експорту сировини і зовнішнього фінансування.
Також цілком можливо, що перебої з доступом до шкільного навчання та первинної медичної допомоги спричинять довгостроковий негативний вплив на розвиток людського капіталу.
За песимістичного сценарію розвитку подій світову економіку може очікувати падіння на цілих 8%. Водночас відновлення в 2021 році буде слабким – трохи більше ніж на 1%.
Рецесію можна буде спостерігати майже у всіх країнах
- Регіональна економіка у Європі й Центральній Азії скоротиться на 4,7%.
- Економіці США пророкують скорочення на 6,1%.
- Обсяг виробництва в Єврозоні впаде на 9,1%.
- Економіка Японії може скоротитися на 6,1%.
Керівництво банку закликає світове співтовариство "об'єднатися, щоб знайти шляхи відновлення".