Шмигаль: я маю великі сумніви щодо доцільності відкриття цьогоріч дитячих таборів
Шмигаль: я маю великі сумніви щодо доцільності відкриття цьогоріч дитячих таборів

Шмигаль: я маю великі сумніви щодо доцільності відкриття цьогоріч дитячих таборів

Міністерство охорони здоров’я має завтра до кінця дня або 15 червня надати обґрунтування доцільності відкриття таборів.
Прем'єр заявив про настороженість щодо відкриття дитячих таборів / фото УНІАН
Прем'єр заявив про настороженість щодо відкриття дитячих таборів / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на прес-конференції, присвяченій 100 дням роботи уряду.

«Ми вчора та сьогодні зранку мали дискусію щодо цього (відновлення роботи дитячих таборів – УНІАН) з МОЗ, з головним санітарним лікарем, президент піднімав це питання на щоденній нараді по боротьбі з коронавірусом», - сказав він.

За словами Шмигаля, це складна дискусія.

«Ми спираємося на аргументи, що оздоровлення в дитячих таборах – це більш як мільйон дітей, які можуть хворіти безсимптомно, які можуть переносити (коронавірус), які можуть переносити цю хворобу в свої сім’ї, хай навіть безсимптомно, але ця загроза є доволі високою. Моя особиста позиція як батька, як громадянина України – я маю великі сумніви щодо доцільності відкриття таборів в цьому році», - додав прем’єр.

За його словами, ряд міністерств, в тому числі МОЗ мають показати свої розрахунки, аргументи, обґрунтування щодо епідситуації, і якщо вони зможуть переконати, в тому числі Кабмін, у доцільності відкриття дитячих таборів, то можливо уряд ухвалить відповідне рішення.

«Але поки що я дуже насторожено ставлюсь до відкриття таборів у найближчий місяць як мінімум до того, як ми не побачимо подальший розвиток цієї епідемії в Україні», - зауважив Шмигаль.

За його словами, МОЗ має завтра до кінця дня або в понеділок, 15 червня, надати обґрунтування доцільності відкриття таборів.

Як повідомляв УНІАН, 20 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження в Україні адаптивного карантину з 22 травня по 22 червня з огляду на епідситуацію у регіонах.

Відкриття дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв тощо, «зелений туризм» можливі лише на п’ятому етапі послаблення карантину та за умови дотримання протиепідемічних рекомендацій.

Станом на 9.00 11 червня в Україні з початку епідемії зареєстровано 29 тис. 070 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 854 летальні, 13 тис. 141 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 689 нових випадків.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Джерело матеріала
loader
loader