Про це він сказав в ефірі hromadske під час програми «Мокрик По Живому».
Ведучий Данило Мокрик запитав у міністра, яким він бачить Суспільного мовника у найближчі роки.
Олександр Ткаченко назвав три виклики перед Суспільним.
По перше, це новини з дотриманням журналістських стандартів.
За словами пана Ткаченка, вони є наріжним каменем для того, щоб бути певною гарантією демократичного розвитку суспільства.
По друге, у суспільного мовника на відміну від комерційних мовників є виняткові можливості розвивати ті проєкти, які мають суспільну значущість.
По третє, це вплив на якомога більшу кількість населення, якомога більшу кількість глядачів.
«З цим варто було б попрацювати», – зазначив Олександр Ткаченко.
Він розповів, що коли був головою Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, то за ініціативою суспільного мовника спільно з наглядовою радою суспільного мовника розроблявся законопроєкт про Суспільне мовлення.
Міністр пояснив, що цей законопроєкт покликаний посилити та покращити можливості робити популярний і класний продукт у Суспільного мовника.
«Так само я вважаю, що було б дуже добре, як і всі суспільні мовники в Європі, щоб виробництво серіалів з українським наративом, українськими історіями теж стало одним із фокусів уваги Суспільного мовника», – сказав він.
Данило Мокрик уточнив в Олександра Ткаченка, як Суспільний мовник може це робити, якщо з року в рік має неповне фінансування.
«Будемо, чим зможемо з міністерством допомагати.
Тим більше, що Держкомтелерадіо, яке входить у сферу опіки міністерства і є формально власником Суспільного мовника», – зазначив Олександр Ткаченко.
Одна зі змін стосується того, що за умови повного фінансування НСТУ відповідно до умов Закону не менше половини одержаних бюджетних коштів спрямовуються на видатки пов’язані із виробництвом контенту.
При цьому не менше половини бюджетних коштів, спрямованих на видатки пов’язані із виробництвом контенту, відводяться для оплати створення (виготовлення) фільмів, окремих теле- та/або радіопередач чи програм незалежних від НСТУ студій-виробників.
Додамо, що голова правління НСТУ Зураб Аласанія у 2019 році казав, що Суспільне планує знімати два серіали у 2020 році.