КИЇВ. 17 червня. УНН. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проекту Закону “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор” та виявило низку положень, які містять низку корупціогенних факторів. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу НАЗК.
“Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проекту Закону „Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор“. Результати експертизи надіслані до Верховної Ради України”, — сказано у повідомленні.
Так, у висновку НАЗК зазначає, що цей законопроект зокрема має на меті вирішити такі важливі та давно не врегульовані питання як організація та проведення азартних ігор та визначення правових, економічних, соціальних та організаційних умов функціонування азартних ігор в Україні, зменшити корупцію в цій сфері.
Однак, протягом проведення експертизи було виявлено низку положень, які містять низку корупціогенних факторів, зокрема:
— невизначеність процедури внесення плати та отримання ліцензії;
— дискреція Уповноваженого органу в частині визначення переліку суб’єктів господарювання, які здійснюють сертифікацію;
— встановлення обов’язковості сертифікації грального обладнання на відповідність встановленим технічним вимогам без чіткого переліку такого обладнання, що взагалі не є предметом регулювання цього законопроекту;
— запровадження нових дозволів без внесення змін до Закону “Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності”;
— підстави для отримання та анулювання ліцензії не узгоджуються із Законом України “Про ліцензування видів господарської діяльності”.
НАЗК надало рекомендації Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, перелік яких наведений у висновку до законопроекту.
Зазначається, що якщо законопроект буде проголосований без змін, це може призвести до створення численних корупційних ризиків та завдати багатомільйонні збитки державі.
Нагадаємо, наступного пленарного тижня Верховна Рада планує розглянути законопроект про гральний бізнес у другому читанні. Наразі його доопрацьовують.