Про це йдеться в оновленому прогнозі МВФ, передає Громадське.
У порівнянні зі своїм квітневим дослідженням фонд погіршив прогноз падіння світової економіки з 3% до 4,9%. Також у фонді вважають, що у 2021 році економіка відновлюватиметься повільніше, ніж очікувалось раніше.
Падіння на 4,9% за рік можна порівняти зі "зникненням" економіки Німеччини, частка якої у світовому ВВП складає близько 4,6%. Сукупні втрати світової економіки у 2020-2021 роках, за прогнозом МВФ, складуть понад 12 трильйонів доларів.
У фонді пояснюють, що більш негативний прогноз пов’язаний з високим рівнем невизначеності у світі через пандемію коронавірусу.
"Гарні новини про вакцини та методи лікування й додаткова політична підтримка можуть призвести до швидшого відновлення економічної активності. Але з іншого боку, подальші хвилі інфекції можуть повернути назад зростання мобільності та витрат, а також швидко зробити жорсткішими фінансові умови, що викличе боргові проблеми", - йдеться в прогнозі.
Серед іншого, в МВФ вважають, що відновлення ринку праці займе деякий час, що призведе до збільшення нерівності в доходах і зростання бідності. МВФ дає прогноз щодо деяких країн світу, наприклад, прогнозоване падіння економіки США складає 8%, Німеччини - 7,8%, Індії - 4,5%. Єдина серед наведених економік, що не впаде, китайська - МВФ прогнозує зростання на 1%. Нагадаємо, саме з Китаю і поширилась епідемія коронавірусу. Прогнозу щодо України у цьому дослідженні немає.
Серед попередніх прогнозів щодо України саме МВФ давав найнегативніший - 8,2%.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram