В Міністерстві юстиції 24 червня запропонували скасувати люстрацію ексчиновників Компартії і тих, які працювали за часів Радянського Союзу. В уряді хочуть застосовувати індивідуальний підхід для люстрації держслужбовців.
Цю заяву озвучив глава Мін'юсту Денис Малюська під час виступу в Конституційному суді щодо закону про очищення влади. Про це повідомляє 24 канал.
Як у Мін'юсті хочуть змінити закон про очищення влади
Міністерство хоче розділити категорії в законі на три групи.
- Люстрація чиновників Компартії і тих, які працювали за часів СРСР. На думку Малюськи з того часу минуло багато часу, а люструвати їх на 10 років неактуально та необґрунтовано. За словами міністра, баланс інтересів порушено, є втручання держави у приватне життя.
Вони не мають бути за жодних підстав люстрованими, жодного державно-публічного інтересу тут немає,
– сказав Малюська.
- Під "автоматичною люстрацією" залишать топчиновників, членів уряду і керівників адміністрації президента – тобто тих осіб, які "з вірогідністю 99,9% впливали на формування державної політики в той час".
- До решти люстрованих чиновників, на думку Малюськи, слід застосовувати індивідуальний підхід.
Що може передбачати новий законопроєкт про люстрацію
Глава Мін'юсту наголосив, що в новому законі передбачать створення спецкомісій.
Вони в індивідуальному порядку переглядатимуть скарги люстрованих осіб і встановлюватимуть в кожному конкретному випадку, як той чи інший чиновник здійснював небезпечні для держави дії. Мовиться про загрозу безпеці чи правопорядку України.
Дивіться відео виступу Малюськи в Конституційному суді:
Що таке люстрація?
Закон "Про очищення влади" в Україні набув чинності ще 16 жовтня 2014 року. Застосовують його до людей, які щонайменше рік працювали на вищих керівних посадах за правління експрезидента-втікача Януковича у 2010 – 2014 роках.Ці люди – люстровані, тобто не мають права працювати в органах державної влади протягом найближчих 10 років.