![Правозахисники закликали ОБСЄ тиснути на Росію через блокування українських ЗМІ в Криму](https://thumbor.my.ua/o8-L-qd30szHpTTc6_rmyH3Ju1M=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fdetector.media%2Fdoc%2Fimages%2Fnews%2Farchive%2F2016%2F178305%2Fi150_ArticleImage_178305.jpg)
Правозахисники закликали ОБСЄ тиснути на Росію через блокування українських ЗМІ в Криму
«Кримська правозахисна група» звернулася до представників країн-учасниць ОБСЄ з проханням посилити тиск на Росію, щоб Москва припинила блокувати українські незалежні ЗМІ та інші обмеження свободи слова в окупованому Криму.
Про це «Кримська правозахисна група» повідомила 25 червня.
Експертка «Кримської правозахисної групи» Ірина Сєдова сказала 23 червня 2020 року на онлайн-засіданні ОБСЄ у Відні, що РФ посилила блокування мовлення незалежних українських медіа в Криму.
«Ці дії суттєво обмежують для мешканців Криму доступ до інформації незалежних українських онлайн-медіа й FM-радіостанцій.
В умовах пандемії така політика Росії в Криму ще більш ускладнює ситуацію, власне, позбавляючи людей доступу до незалежної інформації про ситуацію з пандемією в Україні, від якої може безпосередньо залежати життя та здоров’я цих людей», – йдеться в повідомленні.
У «Кримській правозахисній групі» також нагадали, що РФ порушила зобов’язання перед країнами-учасницями ОБСЄ:.
зобов’язання сприяти поліпшенню поширення радіо- й телеінформації;.
зобов’язання забезпечувати безпосередній та нормальний прийом передач радіослужб у державах-учасницях;.
зобов’язання, що громадськість може користуватися свободою отримання та передачі інформації та ідей без втручання влади, незалежно від кордонів;.
зобов’язання вжити заходів, щоб створити необхідне підґрунтя для функціонування вільних і незалежних ЗМІ, безперешкодного транскордонного й внутрішньодержавного потоку інформацію.
Як писав ДМ, 5 червня 2020 року прокуратура Криму повідомила, що спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини готує повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, у якому будуть відображені факти переслідування журналістів на території тимчасово окупованого півострова.
У кримінальних провадженнях прокуратури зафіксовані факти переслідування журналістів та їхніх родин, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень в екстремістській діяльності, притягнення до кримінальної відповідальності, блокування альтернативних джерел інформації з боку окупаційної російської влади.
22 червня 2020 року Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що 10 громадянських журналістів, учасників ініціативи «Кримська солідарність» заарештували та утримують у РФ або окупованому Криму.
А саме: Сервера Мустафаєва, Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Сейрана Салієва, Ремзі Бекірова, Руслана Сулейманова, Османа Аріфмеметова, Рустема Шейхаліева, Ернеса Аметова, Нарімана Мемедемінова.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)