Як карантин вплинув на доходи українців: НБУ представив фінансовий звіт
Як карантин вплинув на доходи українців: НБУ представив фінансовий звіт

Як карантин вплинув на доходи українців: НБУ представив фінансовий звіт

Одним із наслідків економічної кризи 2020 року стане припинення зростання реальних доходів жителів України. У результаті трирічний період збільшення цього показника завершився.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ) із покликанням на "Звіт про фінансову стабільність" фінансового регулятора.

Про що свідчать дані Нацбанку

Згідно зі звітом НБУ, навесні 2020 року зростання реального наявного доходу домогосподарств зупинилося. У квітні цього року реальна зарплата зменшилася на 0,5%. Це відбулося вперше з березня 2016 року.

Водночас, зріс обсяг соціальної допомоги населенню: доплати до пенсій через пандемію коронавірусу та щорічна індексація пенсій. Однак це не вплинуло позитивно на доходи населення, повідомляють у НБУ.

Негативним фактором для доходів українців стало падіння зарплати трудових мігрантів. У березні 2020 року цей показник у доларовому еквіваленті знизився на 9% р/р, хоча впродовж останніх чотирьох місяців (до березня) спостерігався приріст.

Як карантин вплинув на доходи українців: НБУ представив фінансовий звіт - Фото 1
Графік взято з фінансового звіту НБУ 

У фінансовому звіті НБУ зазначено, що в 2020 році трирічна тенденція зростання доходів населення припиниться. Побоювання другої хвилі коронавірусу негативно позначиться на відновленні робочих місць.

У НБУ повідомляють, що зростання зарплат після зняття карантинних обмежень малоймовірне. Адже ще до початку кризи стрімке зростання витрат на оплату праці стримувало збільшення рентабельності.

Що потрібно знати про зарплату в Україні

  • Середня номінальна зарплата штатного працівника того чи того підприємства, установи чи організації України у квітні 2020 року становила 10 430 гривень, що на 8,9% менше в порівнянні з березнем цього року – 11 446 гривень.
  • Половина українців втратили частину своїх доходів у період карантину. Одним із найбільш поширених в Україні негативних наслідків карантину є загальне зменшення доходів домогосподарств, про що зазначив кожен другий опитаний (52%).
Теги за темою
Гроші Коронавірус в Україні Нацбанк Зарплата Фінанси
Джерело матеріала
loader
loader