Готові виділяти достатньо коштів, – Шмигаль про ліквідацію наслідків повені
Готові виділяти достатньо коштів, – Шмигаль про ліквідацію наслідків повені

Готові виділяти достатньо коштів, – Шмигаль про ліквідацію наслідків повені

Денис Шмигаль зауважив, що наразі важко оцінити наслідки повені на Західній Україні. Однак незабаром це стане можливим. Тоді уряд готовий виділяти достатню кількість коштів для ліквідації наслідків негоди.

Прем'єр-міністр повідомив, що збитки від повені порахують вже за два тижні. Про це він сказав в інтерв'ю ВВС.

Як зазначив прем'єр, лише після того, як вода піде, можна буде говорити та оцінювати збитки від негоди.

Це велике стихійне лихо, яке зачепило п'ять областей Західної України. Найбільше постраждала Івано-Франківська. У разі потреби ми готові виділяти достатню кількість коштів, щоб відновити інфраструктуру, сполучення і відшкодувати втрати людей і домогосподарств від цієї стихії,
– пояснив Шмигаль.

Він нагадав, що з державного резервного фонду уряд виділив понад 700 мільйонів гривень на подолання наслідків.

Також Шмигаль згадав повінь 2008 року, коли від негоди загинули 38 людей. Він підкреслив, що її важко порівнювати з негодою у 2020 році, адже був уже досвід боротьби з такими стихіями.

Повінь на Західній Україні: головне

  • Сильні повені накрили західні області України з 20 – 21 червня. Найбільше постраждала Буковина, Івано-Франківщина, Закарпаття та Львівщина. Окрім того, підтоплення були й у Тернопільській та Вінницькій областях.
  • У всіх областях рятувальники продовжують відкачувати воду з приміщень, присадибних ділянок і колодязів, розчищають дороги й мости.
  • Загалом під час негоди загинули 3 особи, ще один чоловік вважається зниклим безвісти.


Повені на Західній Україні / Фото ДСНС

Які країни готові допомогти Україні у ліквідації наслідків негоди

  • У Євросоюзі активували Механізм цивільного захисту, мета якого допомогти Україні подолати наслідки стихійного лиха. На заклик уже відгукнулась Швеція.
  • Шведи готові надати Україні понад кілометр бар'єрів від паводків та 250 шлангів, а також фахову допомогу експертів.
  • У США заявили, що виділять Україні 100 тисяч доларів для ліквідації наслідків повеней. Коли саме надійдуть гроші, наразі невідомо.
  • Угорщина допоможе Україні з ліквідацією наслідків негоди у західних областях. Зокрема, у Будапешті планують надати 50 мільйонів доларів для будівництва доріг на Закарпатті.
  • Молдова передала гуманітарну допомогу на 40 тисяч євро. Це бензопили, генератори, мотопомпи, мішки для укріплення берегів та інше обладнання, що допоможе боротися із наслідками негоди в регіоні
Теги за темою
Новини України Євросоюз Гроші Дороги Альона Захарова
Джерело матеріала
loader
loader