"Привід подразнити суспільство": у "Слузі народу" розповіли, чи розглядатимуть восени скандальний законопроєкт Бужанського
"Привід подразнити суспільство": у "Слузі народу" розповіли, чи розглядатимуть восени скандальний законопроєкт Бужанського

"Привід подразнити суспільство": у "Слузі народу" розповіли, чи розглядатимуть восени скандальний законопроєкт Бужанського

Законопроєкт нардепа від "Слуги народу" Максима Бужанського про державну мову в освітньому процесі, який запропонував відтермінувати перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання, найімовірніше не буде розглядатися у Верховній Раді восени, бо він до цього часу "втратить свою суть".

Про це сказала заступниця очільника фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в прямому ефірі програми Свобода LIVE.

"Оскільки до осені він (проєкт закону Бужанського – ред.) втратить свою суть. Адже з першого вересня 2020 року російськомовні школи переходять на українську мову, тому цей закон не матиме сенсу і не буде виноситися на розгляд Верховної Ради", – заявила Кравчук.

Крім того, політикиня вважає, що винесення цього законопроєкту на порядок денний було помилкою. Оскільки, зі слів Кравчук, у нього не було жодних шансів пройти далі.

Нагадаємо, у Києві біля стін Верховної Ради два дні поспіль була акція протесту через мовний законопроєкт. 17 липня під час протесту сталися сутички між активістами та правоохоронцями, які застосували проти протестувальників гумові кийки та газ. 

Активісти виступають проти змін до законів про мову і освіту авторства нардепа від "Слуги народу" Максима Бужанського. За новим документом, перехід російськомовних класів від п‘ятого до 11 на навчання українською мовою відкладається на три роки. Проти цього законопроєкту виступила освітянська спільнота, громадські активісти, науковці і власне Міністерство освіти.

Відео Протест проти "дискримінації": як під Радою захищали українську мову

Мітингарі виступали проти ухвалення законопроекту депутата "Слуги народу" Максима Бужанського. Він проштовхує ініціативу відтермінування на три роки переходу російськомовних класів на українську мову викладання після п'ятого класу до одинадцятого. А далі пропонує дозволити викладати не державною - більше половини предметів. Сам Бужанський вважає, що так він усуває дискримінацію, мовляв - вирівнює у правах російськомовні та інші національні меншини. Протестувальники ж навпаки вбачають дискримінацію всієї нашої держави, зокрема учнів, яким чинять перешкоди у вивченні державної мови. Ані міністерство освіти, ані профільний парламентський комітет цей законопроект не підтримали. І в порядку денному його сьогодні не було.   

Протест проти "дискримінації": як під Радою захищали українську мову
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader